Prieinamumas yra prioritetinis klausimas

Interneto puslapio prieinamumas yra ne tik programavimo departamento atsakomybė, bet priklauso prie kiekvienos interneto strategijos.

Prieinamumas yra neatsiejama projekto dalis

Į prieinamumą turi būti atsižvelgta nuo pat projekto pradžių. Taip prieinamumas gali būti realizuojamas su nedidelėmis papildomomis išlaidomis. Jei į preinamumą bus atsižvelgta tik projekto pabaigoje, išlaidos pataisymams yra daug didesnės.

Dizainas visiems

Principas „Dizainas visiems“ yra vartotojo dėmesio centre. Nepriklausomai nuo apribojimų interneto puslapis turi būti taip suprogramuotas, kad būtų tinkamai naudojamas kuo didesnio skaičiaus vartotojų. Bet kokiu atveju reikėtų vengti teksto versijų arba panašių alternatyvų akliems vartotojams.

Struktūrizuoto turinio ir maketavimo atskyrimas

HTML nėra programavimo arba puslapių aprašymo kalba! Griežtas struktūrizuoto turinio (HTML) ir maketavimo (CSS) atskyrimas yra kiekvieno prieinamo interneto puslapio pagrindas.

Direktyvos

Tarptautinės direktyvos W3C, WCAG 1.0 yra suderintos su Šveicarijos įstatymų leidyba ir yra tinkamos visiems viešiems atvejams bei privačioms įmonėms.

Sudėtingumas

Sudėtingumas visada turėtų atitikti turinį ir jokiu būdų nebūti bereikalingai didelis.

Nepriklausomybė nuo įrangos

Nepriklausomybė nuo įrangos įgalina įvairioms asistuojančioms technologijoms kaip pvz. ekrano skaitytuvams, delniniams kompiuteriams arba mobiliesiems telefonams prieigą prie interneto puslapio turinio.

Testai

Ar interneto puslapis tinka ir žmonėms su neįgalumu, gali geriausiai būti patikrinta pačių neįgaliųjų. Kadangi didžiausia kliūčių dalis gali būti atpažinta tik neįgalių žmonių ir panaudojant asistuojančias technologijas.

Mokymai

Preinamumas didžiąja dalimi yra įtakojamas sistemų (duomenų valdymo sistemos) ir maketavimo šablonų. Tačiau vis dar dalis prieinamumo yra įtakojama autorių ir redaktorių. Jie turi būti atitinkamai apmokyti, kad galėtų prasmingai įgyvendinti prieinamo interneto puslapio reikalavimus.

Tvarumas

Preinamumas nėra programuojamas vieną kartą ir tada lieka pastovus. Reikia visada atsižvelgti į tai, kad naujas turinys arba nauji papildymai taip pat turi būti sukurti prieinami.

Šaltinis: http://www.access-for-all.ch/barrierefreiheit/barrierefreies-webdesign/10-punkte-fuer-eine-barrierefreie-website.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime