1957: Sputnikas

Kaip ir kiekvienas nepaprastai sėkmingas projektas, ir internetas turi daug skirtingų tėvų. Tačiau anksčiausia teisė į tėvystę priklauso tikriausiai 83 kg svorio aliuminio gabalui, kuris 1957-ais metais spalio 4-ą dieną buvo iššautas į kosmosą: Sputnikui. Sputnikas yra galaktinių lenktynių pradininkas ir dar pradėjo technologinį, šaltąjį karą, kuris privertė JAV kariuomenę, sukurti Defence Advanced Research Projects Agency, trumpai DARPA arba ARPA.

ARPA turi užduotį, dairytis aiškiaregių ir laukinių idėjų ir jas perkošti paliekant tinkamas inovacijas“, rašo Hovardas Raingoldas savo knygoje „Virtuali bendruomenė“. „Kai profesorius J.C.R. Liklideris pasiūlė suteikti mokslininkams ir biuro darbuotojams geresnius kompiuterius ir prietaisus, kad pasiekti geresnę tyrimų kokybę, jam buvo pasiūlyta, perimti ARPA informacijos apdorojimą biuro technologijų srityje.“

Liklideris ir jo pasekėjai ARPA ieškojo „neįprastų programavimo genijų“ – tuometinių, ankstyvųjų hakerių, taip sakant. Rezultatas: ARPAnet, šiandieninio interneto pirmtakas. Be šitų galaktinių lažybų internetas šiandien galbūt dar neegzistuotų. Teigiamas šalutinis viso to poveikis: pagerinti mikroprocesoriai, grafinės vartotojo sąsajos ir putplasčio čiužiniai duomenų saugykloms.

1972: Atari Pong

Ankstyvaisiais 1970-ais metais niekas pusiau sveiku protu nebūtų tikėjęsis, kad mažas pikselių kamuoliukas, kuris yra mušamas tarp dviejų stačiakampių lazdų, užtvindys žaidimų industriją apie 22 milijonais dolerių. Tuo tarpu „Pong“, toks žaidimo pavadinimas, nebuvo pirmas žaidimas namų žaidimų konsolei. Tačiau masinis 1976-ų metų namų versijos populiarumas palyginus su 1972-ų metų žaidimų salės versija – vedė link pirmo namų asmeninio kompiuterio sukūrimo, taip pat link mūsų šiandieninių video žaidimų kosolių.

Nepaisant savo jau 38 metų amžiaus Pong yra toli nuo to, būti antikiniu muziejaus eksponatu. 2010-ais metais Imperial College Londone studentai pranešė, kad jie sukūrė Pong versiją, kurią galima valdyti tik akimis. Internetinė kamera pritvirtinama prie specialių akinių, kurie naudoja infraraudonuosius spindulius, sekti akių judėjimą. Pritaikyta programinė įranga verčia akių judėjimą galiausiai į stačiakampės Pong lazdos judėjimą ekrane. Viso to idėja: norima padaryti kompiuterinius žaidimus prieinamus kiekvienam, ypač neįgaliems žmonėms.

Šaltinis: http://www.freenet.de/digitalewelt/12-technologien-die-die-welt-veraendert-haben_2500536_4736010.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime