Autonominiai automobiliai, aktyvūs namai, virtualūs pasauliai, atsinaujinanti medicina: manager žurnalas aprašo inovacijas, kurios sekančiais dešimtmečiais pakeis mūsų gyvenimą.

Mes skaičiuojame 2050-us metus. Milijonai vokiečių sulaukė senatvinio amžiaus – ir vis dėlto užtikrintai gyvena namuose. Jie socialiai aktyvūs, daug jų dar dirba. Kadangi nors ir seniai nėra užtektinai jaunų žmonių, kurie rūpintųsi senukais, juos supa armija kasdienių padėjėjų.

Įvairiausių formų robotai perima federaliniams piliečiams varginančius ir sunkius darbus. Jie valo ir lygina, pateikia valgį ir ragina užsiimti kasdiene sporto programa. Jie neša sunkius lagaminus ir online užsako maisto produktus. Jie sukuria komunikaciją su šeima ir draugais ir suteikia prieigą prie išsilavinimo. Vis labiau ir labiau žmonės pasitiki savo universaliais asistentais. Galiausiai robotai nebėra buki automatai. Jie atpažįsta emocijas, prisitaiko prie savo savininkų nuotaikų ir poreikių.

Perdėta įsimylėjusių techniką inžinierių utopija? Tikrai ne. Profesorius Akselis Grezeris iš Bremeno universiteto automatizavimo technikos instituto dirba ties tuo, kad įgyvendintų robotų remiamą gyvenimą.

Tyrimų projekte „Friend“ robotas asistentas greitai padės suparalyžiuotai moteriai, atlikti savo darbą kaip bibliotekininkei Bremeno universitete. Grezerio kolektyvas aprūpino modernų invalido vežimėlį su kompiuteriu valdoma ranka. Lankstų čiuptuvą vartotoja kontroliuoja su savo smakru. Taip ji gali paimti knygas iš lentynos, atversti reikiamą puslapį ir kalba valdomam asmeniniam kompiuteriui padiktuoti bibliotekininkės duomenis. Mokslininkai jau dirba ties tuo, kad sukurti kūno dalis, valdomas vien tik mintimis.

Universalus robotų paplitimas kaip padėjėjų kasdienybėje yra technologinis vystymasis, kurį Ulrichas Eberlas aprašo savo knygoje „Ateitis 2050“. Fizikas doktorandas, kuris jau 20 metų tiria ir aprašo įmonėms kaip Siemens ir Daimler ilgalaikius scenarijus, identifikavo keturias svarbiausias technikos tendencijas, kurios ateinančiais dešimtmečiais radikaliai pakeis mūsų gyvenimą.

  • Ateityje energiją kurs ne tik dujomis ir anglimi kūrenamos gamyklos. Naujame energijos amžiuje elektra bus gaminama plačiu mastu, saugoma ir dalinama – visur, kur bus galima panaudoti atsinaujinančius šaltinius: saulę, vėją, biomasę, vandens energiją arba žemės šilumą. Ekologinę energiją vartotojai naudoja tris iki keturis kartus veiksmingiau nei šiandien – pavyzdžiui elektriniuose automobiliuose arba LED.
  • 2050-ais metais įprastai galima manipuliuoti materiją nano ir molekulinėje srityje. Medicina pavyzdžiui galės gaminti pritaikytas medžiagas kovai su vėžiu arba atauginti kūno audinius iš žmogiškų ląstelių. Mikroschemos skaičiuoja su atskirais fotonais ir elektronais. O kvantinė fizika padeda saugiai užšifruoti duomenis.
  • Dėka tūkstančius kartų didesnio kompiuterių, atmintinių, mobiliųjų telefonų ir duomenų linijų pajėgumo, žmonės gyvena visiškai prijungtame prie tinklo pasaulyje. „Daiktų internete“ daiktai autonomiškai komunikuoja vienas su kitu – jutiklių, veikėjų ir komunikacijos mikroschemų pagalba namai šneka su robotais arba mobilieji telefonai su plakatais.
  • Komunikacija tarp žmogaus ir skaitmeninio pasaulio revoliucionalizuojama. Kasdieniai ateities kompiuteriai reaguoja į balsą, mimiką ir gestus. Klaviatūros, pelės ir liečiamojo ekrano jiems nebereikia. Modernūs žaislai arba industriniai kompiuteriai pristato virtualius pasaulius realiu laiku ir 3D.

Eberlo prognozės paremtos ne stiklo kamuoliuko prognozėmis. Jos kyla iš mokslinio-techninio vystymosi, ties kuriuo jau šiandien dirba mokslininkai universitetuose, tyrimų institutuose ir įmonėse. Kaip Bremeno universiteto pagalbinis robotas. Taip pat svarbu: prognozės koncentruojasi ne vien tik ties tuo, kas yra techniškai įmanoma, tačiau siekia ties ekonominiais, ekologiniais ir socialiniais aspektais: kokie poreikiai atsiranda? Kokios inovacijos yra pasiturinčioms ir saugumo reikalaujančioms visuomenėms kaip vokiška priimtinos, kokios ne?

Šaltinis: http://www.manager-magazin.de/magazin/artikel/a-763907.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime