images

Ukrainos faktorius:

Saugumas yra pagrindinis Estijos rinkėjų rūpestis, nes jie seka naujienas apie Rusijos intervencija Ukrainoje. Net ir būdama NATO narė Estija nerimauja, kad Maskva gali daryti įtaką šalyje.

Saugumo politika yra reta problema ir su kuria pagrindinės politinės jėgos sutinka.Security policy is a rare issue on which the main political parties mostly agree. Visi yra suinteresuoti padidinti gynybą Estijoje, tačiau opozicija, kur yra daugiausia etninių rusų labiau suinteresuoti pagalba gauti iš Rusijos.

Daug mokesčių:

Estija yra žinoma dėl pro – rinkos politikos ir mažo viešojo sektoriaus. Tai buvo pirma Europos šalis kuri nustatė plačius mokesčius asmeninėms lėšoms, kuris siekė 20%. Kompanijos nemoka jokių mokesčių už perinvestuotas lėšas. Ši taisyklė buvo akcentuota padėti startuoliams ir įmonėms plėstis.

E – Balsavimas:

Estija yra pionierė e – balsavimo sistemos srityje. Ji pirmoji pritaikė šią galimybę pasaulyje per 2005 – ųjų valdžios rinkimus. Rinkimuose elektroniniu būdu oficialiai balsavo 176,000 rinkėjų ir tai 25% daugiau nuo 2011 metų.

Pagrindinis dalykas, kuris leido integruoti šia sistema yra ID kortelė ir mikroschema – beveik visi gyventojai tokia turi ir tai leidžia gyventojams prisijungti prie rinkimų svetainės ir atiduoti savo balsą už kandidatą.