Bene nei vienas išradimas pakeis ateitį taip, kaip 3D spausdintuvas. Technika dar tik pradinėje stadijoje, tačiau tyrėjai pranašauja, kad mes vieną dieną galėsim visai paprastai namuose patys spausdinti trimačius rūbus, automobilius, baldus ir daug kitų daiktų.

Jade aukštoji mokykla Oldenburge jau trys metai dirba su tokiu 3D spausdintuvu ir pirmauja šios technologijos pritaikyme. Spausdintuvą naudoja pirmiausia studijuojantys inžinieriai ir architektai, kad pagamintų tikslius modelius.

O vystymąsis žengia tolyn: Japonijoje būsimi tėvai gali atsispausdinti savo negimusio vaiko ultragarso nuotrauką. Itališkas makaronų gamintojas dirba su spausdintuvu, su kuriuo restoranai gali patys atsispausdinti makaronus. Medicinoje gali būti atspausdinti protezai, kurie tiksliai atitinka žmogišką pavyzdį. Šiuo metu jau gali būti spausdinami objektai iš metalo, tačiau tai susiję su pavojais: Teksase pavyko atspausdinti pistoletą, kuris galėjo šaudyti tikromis kulkomis.

Ekspertai įsitikinę, kad tolesnis 3D technologijos vystymąsis ženkliai pakeis mūsų gyvenimą.

Toks spausdintuvas dar kainuoja apie 80.000 eurų. Tačiau po kelių metų, taip tiki ekspertai, pirksim internete tik trimačius inžinerinių statinių planus, kuriuos galėsim atsispausdinti namuose.

Šaltinis: http://www.sat1regional.de/panorama-video/article/3d-drucker-neue-technik-wird-unser-leben-veraendern-138135.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime