images

 

Specialiai sukurtas internetinis įrankis padėjo balsuotojams iš Afganistano įvertinti valdžios darbą per pirmąsias 100 dienų, nes per šį laikotarpį valdžia įvykdė tik 4 rinkimų įsipareigojimus.

Paleistas vėlyvų rugsėjį, įrankis, kuris pavadintas „SadRoz“ sekė Presidento Ashraf Ghani darbą. „SadRoz“ afganų kalba reiškia 100 dienų.

„SadRoz“ pranešė, kad iš 110 valdžios įsipareigojimų buvo įvykdyta tik 4 ir 23 įsipareigojimai pradėta vygdyti, o 83 pažadai net nepradėti vykdyti.

Ahmad Shuja, įrankio SadRoz kūrėjas, sakė FoxNews.com, kad valdžios darbas sulėtėjo per 100 dienų ir apmąstymai apie šalies ateitį privedė prie naujos SadRoz idėjos.

“Valdžia darbą pradėjo gerai ir tai tęsiasi 40 dienų“ Shuja paaiškino elektroniame laiške. in an email. “ Vėliau buvo keletą kelionių į užsienį, bet visas darbo procesas sulėtėjo“. SadRoz.af parodė, kad po 62 dienų valdžia nepadarė jokio progeso, kurios SadRoz sekė.

Kada SadRoz buvo paleistas( Rugsėjo 29d.) jis stebėjo 100 rinkimų įsipareigojimų, bet skaičius padidėjo 110, kai rinkėjai dar pridėjo dar papildomų pažadų, kurie nebuvo paminėti visoje šalyje..

Socialinė medija afganistaniečių gyvenime yra labai svarbi pasak Shuja, SadRaz kūrėjo. “Mes pasiekėme tūkstančius žmonių per internetinio įrankio tinklalapį, “Facebook” puslapį. Pavyzdžiui per “Facebook” jau pasiekta 200,000 vartotojų vien tik per rašomus pranešimus.

Be to, šalyje 2 mln. Žmonių turi interneto prieigą, o 1,3mln. Afganų turi socialines medijas.