IT projektai tampa vis sudėtingesni

Teiginys: auganti paklausa agile projektų valdymo metodams kaip pavyzdžiui Scrum yra didžiulio sudėtingumo kilimo ypač IT projektuose pasekmė.

Projekto darbuotojai, kurie darbuojasi jau ilgiau, žino, apie ką eina kalba. Klientai vis dažniau ir vis greičiau keičia savo reikalavimus. Tačiau ir vien projekto turinio sudėtingumas ir tikslai vis didina inovatyvių veikimo būdų poreikį . Agile projektų valdymo metodų su veikimo modeliais kaip Scrum privalumai yra aiškiai matomi. Jie daug labiau nei klasikiniai metodai siūlo galimybę nuo pat pradžių įtraukti klientą į procesą . Tai ne tik padidina projekto sėkmės tikimybę, bet ir kolektyvo pasitenkinimą.

Agile projektų valdymas yra sprogstamas

Teiginys: nors agile metodai turi daug privalumų – pavyzdžiui greitesnius rezultatus ir daugiau klientų pasitenkinimo, toli gražu ne visos įmonės tam tinkamos.

Save kontroliuojantys kolektyvai ir didesnė projekto vykdymo laisvė yra sprogstama įmonės ramybei. Daug besitęsiančių iteracijų ir laikini prototipai neveda automatiškai link norimos greitos sėkmės, bet ir gali – dėl nuolatinių papildomų reikalavimų – skatinti nusivylimą ir stagnaciją.

Agile projektų valdymo metodų pritaikymas yra daugiau nei grynas įrankis, jie reikalauja mentaliteto ir užsakovų, suinteresuotų šalių ir vadovybės mąstymo kitimo. Apie šį agile projektų valdymo „politinį“ diapazoną visi dalyvaujantys turi žinoti iš anksto. Kitaip tai greitai reikš katastrofą.

Šaltinis: http://www.computerwoche.de/a/sieben-thesen-zum-agilen-projekt-management,2537362

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime