Iso20000

ISO20000

 Etalinq – pirmoji IT įmonė Lietuvoje, įsidiegusi vadybos sistemą ir sertifikuota pagal IT įmonėms skirtą ISO/IEC20000 -1:2005 standartą. Auditą atliko nepriklausomi ir pasaulyje pripažinti Bureau Veritas auditoriai.

Kas yra ISO 20000? Šis pasaulyje pripažįstamas informacinių technologijų paslaugų valdymo standartas kilo iš britų standarto BS 15000 modelio ir yra derinamas su Valstybinės komercijos įstaigos (angl. OGC) IT infrastruktūros biblioteka (angl. ITIL). ISO 20000 buvo sukurtas siekiant suteikti IT paslaugų vadybai ir infrastruktūrai, tiek vidinei, tiek užsakomajai, nuoseklumo, kuris būtų naudingas ir darbuotojams, ir klientams. Galutinis tikslas yra veiksmingas bendras IT paslaugų valdymas. Standartas paremtas pagrindiniais procesais, pradedant aptarnaujančio personalo atsiskaitymu vadovybei, IT paslaugų biudžeto sudarymu ir apskaita, ir baigiant informacijos saugumu, tiekėjų, incidentų, pokyčių ir informacijos atskleidimo valdymu.

Kokie yra didžiausi privalumai? ISO 20000 sertifikavimas padeda įmonėms patobulinti ir optimizuoti IT procesus, padidina našumą ir užtikrina kontroliuojamą nuoseklų aukštos kokybės paslaugų teikimą įmonės viduje bei išoriniams išplėstiniams tinklams ir galutiniams vartotojams. Ji parodo įmonės pasiryžimą puoselėti patikimas IT paslaugas ir infrastruktūrą, stiprinti darbuotojų pasitenkinimą ir darbo kokybę, tuo pačiu metu gerinant įmonės įvaizdį.

Gaunama ir kitokios naudos:

• Didinant produktyvumą sumažėja sąnaudos;

• Naudojamasi patikrintomis geriausiomis praktikomis;

• IT sektorius pripažįsta ISO 20000 visame pasaulyje;

• Geriau suderinami verslo tikslai ir IT, sumažinama rizika ir pagerinama komunikacija tarp verslo sričių ir IT;

• Gavus pripažįstamos nepriklausomos sertifikavimo įstaigos sertifikatą, įgyjama pranašumo rinkoje.

Daugiau apie ISO 20000 skaitykite

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime