Šiandieną daugybė jaunų žmonių nebeįsivaizduoja savo kasdienybės be modernios technikos pagalbos. Tačiau kaip buvo anksčiau? O pirma visko: ar mes jaučiamės geriau nei senais laikais?

Anksti ryte skamba žadintuvas. Šiais laikais daug žmonių renkasi savo mobilų telefoną kaip žadintuvą su mėgstama daina arba modernius žadintuvus su radijo, šviesos programomis arba gamtos garsais. Anksčiau žmones žadindavo bažnyčios varpų garsai.

Dauguma jaunų žmonių žvilgteli į savo išmanųjį telefoną, kad būtų informuoti, kas naujo draugų rate, politikoje arba šiaip pasaulyje. „Taip aš galiu palaikyti ryšį su savo draugais“, aiškina 15-metis respondentas. Anksčiau nebuvo taip paprasta bendrauti su kitais žmonėmis. Kalbėti telefonu buvo labai brangu, o laiškai užtrukdavo labai ilgai, kad nueitų nuo A iki B.

Po to laikas rytiniam dušui. Senais laikais nebuvo galima įsivaizduoti, gauti šilto vandens iš čiaupo. Šis turėjo būti šildomas ir šiaip praustis kasdien su šiltu vandeniu nebuvo įmanoma. Po dušo pusryčiaujama. Daug žmonių įmeta duoną į skrudintuvą ir aptepa ją džemu, kurį pirko prekybos centre. Anksčiau buvo daug sudėtingiau. Kadangi dažniausiai reikėdavo patiems kepti duoną, o džemas kaip tik buvo verdamas kaimuose iš pačių augintų vaisių.

Ir žinoma negalima pamiršti kavos. Šiandien dedame kavos padą į modernų kavos aparatą ir viskas. Priešingai nei tai, senais laikais reikėjo su kavos malimo aparatu sumalti skrudintas pupeles, pakaitinti vandenį ir tik tada galima buvo užpilti kavos miltelius.

Po pusryčių važiuojam su automobiliu arba su viešuoju transportu į darbą. Tai suteikia daugumai žmonių galimybę, ieškoti toliau esančių darbo vietų ir aišku turim daugiau pasirinkimo dėl profesijos. Anksčiau žmonės turėdavo dirbti kaime arba mieste. Tada nebuvo įprasta, turėti vieną ar du automobilius. Tada, darbe, labai daug dirbama kompiuteriu. Šis labai palengvina darbą – ir papildomai spausdinti yra daug greičiau nei rašyti ranka. Ir el. pašto arba įmonių internetinių puslapių anksčiau nebuvo.

Po darbo dar tikriausiai turim terminą pas gydytoją. Paskutiniais metais vaistų tobulinimas padarė didelę pažangą. Prieš maždaug 120 metų pavyzdžiui dar nebuvo antibiotikų. Šiandieną tai yra visiškai normalu. O tada, kai vakarais grižtam namo, žiūrim televizorių arba naršom internete. Ir šių galimybių anksčiau nebuvo, buvo skaitoma ir einama anksčiau miegoti.

Mano apibendrinimas yra, kad šiandien gyvenimas modernios technikos dėka yra daug patogesnis. Tačiau jis išnaudoja daug daugiau resursų nei anksčiau ir gamina daugiau šiukšlių.

Maja Linde, 9c klasė, Šlos Witgenšteino gimnazija, Bad Lasfe.

Šaltinis: http://www.derwesten.de/zeusmedienwelten/zeus/fuer-schueler/zeus-regional/bad-berleburg/hat-die-moderne-technik-unser-leben-verbessert-id9347736.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime