Austrijos ministrų taryba po ilgų derybų nutarė įvesti elektroninę sveikatos bylą (ELGA). ELGA turi pasiekti pacientus 2013-ų metų pabaigoje kaip portalas. 2015-ais metais prie sveikatos duomenų turi prisijungti ligoninės, 2016-ais daktarai ir vaistininkai, 2022-ais odontologai. Iki paskutinio momento vyriausybės partijos SPIO ir IOVP ginčijosi apie tai, ar daktarai ir odontologai turi naudotis ELGA.

Austrijos elektroninė sveikatos byla yra ELGA GmbH valdoma centrinė įrašymo sistema, kurioje renkami įvairūs pacientų duomenys HL7 standartų pagrindu. Pradžiai turi būti įrašomi laboratorijų ir radiologijos išvados, ligoninių atleidimo laiškai ir aktualus paciento vaistų sąrašas. ELGA duomenų bazei sukurti yra numatyti 130 milijonų eurų, jos priežiūra neturėtų viršyti 16 milijonų eurų per metus. ELGA dirbanti pilnu pajėgumu turėtų padėti sutaupyti apie 130 milijonų eurų, kuomet bus išvengiama dvigubų vaistų išrašymo ir bus įgyvendintas vaistų terapijos saugumas (AMTS).

Pacientams ELGA bus pasiekiama per e. kortelę, kuri nuo 2005-ų metų bus įvesta visoje Austrijoje. Jeigu pacientas eina pas daktarą, duoda jam su savo e. kortele prieigą prie centrinių įrašytų duomenų. Daktaras turi keturias savaites laiko duomenų skaitymui ir priklausomai nuo jo rolės vaistų sąrašo arba išvadų redagavimui. ELGA nuo 2013-ų metų turės ombudsmeną, į kurį pacientai galės kreiptis. Jie gali paprieštarauti bet kokiam duomenų įrašymui ir užblokuoti pavienias išvadas arba jas „paslėpti“.

SPIO ir IOVP ELGA startą vertina kaip modernios sveikatos politikos ženklą ir susitarimą vadina „sveiko proto nugalėjimu“, tuo tarpu duomenų saugotojai stipriai kritikuoja sistemą ir kalba apie panašius į facebooką nustatymus. ELGA kritikuoja ir opozicijos partijos, jos peikia neiškius išlaidų ir naudos skaičius, pacientų apsisprendimo teisę nedalyvauti sistemoje, jų nuomone tik visiškas pacientų sutikimas užtikrins ELGA veikimą.

Šaltinis: http://www.heise.de/newsticker/meldung/Oesterreichs-Regierung-bringt-elektronische-Gesundheitsakte-auf-den-Weg-1726440.html