images

Lietimui jautrios balsavimo mašinos naudojamos daugumoje rinkimuose tarp 2012 ir 2014 metų. Juose dažniausiai pasitaikantis slaptažodis ‚abcde‘ arba ‚admin‘ ir galėjo būti lengvai būti nulaužtas tiesiog būnant lauke šalia balsavimo stoties.

AVS Win Vote mašinos, kurios naudotos trejuose prezidento rinkimuose Virdžinijos valstijoje, gautų žemiausius balus už saugumą sako kompiuterių specialistai.

Virdžinijos IT agentūra ir kompanija ‚Pro V&V’ rado daug trūkumų sistemoje, kurios taip pat buvo pastebėtos Misisipės ir Pensilvanijos valstijose.

Jeremy Epstein, kompiuterių spelialistas, bandė atimti sertifikatą iš šios balsavimo sistemos jau 2008 metais, bet nepavyko ir teigia ,kad visiškai nesupranta kaip ši e-balsavimo sistema galėjo būti sertifikuota, nes kiekvienas buvęs 0.5 milios atstumu nuo balsavimo mašinos galėjo pakeisti balsus.

Tiesiog praeinant WEP bevielio ryšio sistema taip pat įrodė lengvai, kad slaptažodis yra ‚ABCDE‘ ir kad šį slaptažodį atspėti yra teigiama, kad nereikia turėti specialių įrankių.

Šaltinis: http://www.theguardian.com/us-news/2015/apr/15/virginia-hacking-voting-machines-security