Mes apžvelgsime 3 verslo idėjas, kurios parodys, kad visos interneto ir bankininkystės bendradarbiavimo galimybės dar neišnaudotos. Amerikiečių startuolių (start-up) kūrinys Gobank – tai mikroprogramėlė, atstojanti banko sąskaitą. Projektas Numbrs išnaudoja išmaniųjų įrenginių galimybes ir kartu siūlonaujų būdų tvarkyti ir valdyti savo finansus. Taip pat pristatome dar vieną galimybę barzahlung.de už pirkinius interneto parduotuvėse ar paslaugas interneto puslapiuose atsiskaityti grynaisiais pinigais. Barzahlen.de verslo idėja-tai dar viena galimybė atsiskaityti už pirkinius internete grynaisiais pinigais.Vokietijoje net 30 proc. internautų pirkdami internetu nutraukia pirkimo procesą, atėjus laikui pasirinkti atsiskaitymo už pirkinius būdą. Pirkimas nutraukiamas dažniausiai, todėl, kad nemažai vokiečių nesinaudoja kredito kortele, ir neužsiregistravę jokioje svetainėje panašioje į PayPal. Antra priežastis, kodėl dalis žmonių vengia pirkti internete, yra baimė dėl asmens duomenų saugumo. Barzahlen.de siūlo patogią alternatyvą atsiskaityti už internete įsigytas prekes grynaisiais pinigais. Pirkdamas prekę interneto parduotuvėje pirkėjas, iš siūlomų mokėjimo būdų pasirenka bahrzahlung.de, tada pasirinktu būdu (sms į mobilų telefoną, arba failu, kurį galima atsispausdinti spausdintuvu į kompiuterį) gauna transakcijos kodą. Su šiuo kodu keliauja pas vieną iš daugybės bahrzahlen.de partnerių; mažmeninės prekybos vietų, kuriose galima atsiskaityti grynaisiais pinigais. Ten pirkėjas sumoka pinigus už prekę ir informaciją apie įmoką akimirksniu pasiekia internetinę parduotuvę. Apmokėjimas įvyksta šiek tiek greičiau nei mokant pinigus banko skyriuje, be to mažmeninės prekybos vietų darbo grafikas lankstesnis nei bankų skyrių. Kad barzahlen.de dirba sėkmingai įrodo, tai, kad jų partneriu tapo didelis vaistinių tinklas dm ir mobiliojo ryšio operatorius mobilcom debitel. Jeigu prekė grąžinama pardavėjui viskas vyksta labai panašiai, kaip ir perkant. Kai tik grąžinama prekė pristatoma į internetinę parduotuvę, pirkėjas gali atsispausdinti čekį, kurį pateikus bahrzahlung.de partneriui, jam išmokami grynieji pinigai.

Palyginus su kitomis mokėjimų sistemomis barzahlen.de savo klientams ir partneriams siūlo nemažai privalumų:

1. Klientas gali pirkti internetinėse parduotuvėse, nebijodmas, kad jo asmeninių finansų duomenimis pasinaudos sukčiai, taip pat išvengti jų išviliojimo, nukreipiant vartotoją į padirbtą banko puslapį ir prašant pateikti prisijungimo prie internetinės bankininkystės paslaugų duomenis (phishing)

.2. Taip pat tai puiki galimybė pirkti internetinėse parduotuvėse, toms klientų grupėms, kurios dėl įvairių priežasčių nenori arba negali turėti elektroninės banko sąskaitos arba kreditinės kortelės.

3. Dar viena uždarbio galimybė barzahlen.de yra interneto žaidimų portalai, jaunieji šių portalų lankytojai tampa nepriklausomi nuo tėvų kredito kortelių ir gali patys leisti savo grynais pinigais gautus ar uždirbtus kišenpinigius.

4. Barzahlen.de yra naudingas ne tik internetinėms parduotuvėms, bet ir mažmeninės prekybos vietoms. Jis leidžia pirkti internetinėse parduotuvėse, tiems, kurie iki šiol skeptiškai vertinjo tokią galimybę, dėl to, kad jose ne visada galima atsiskaityti grynaisiais pinigais, o mažmeninės prekybos vietos išlošia, galėdamos padidinti lankytojų srautą, nedidindamos rinkdorai skirtų išlaidų. NumbrsNumbrs pavyzdys rodo, kad tvarkyti asmeninius finansus gali būti nesunku ir smagu. Numbrs yra išmaniesiems telefonams skirta programėlė, leidžianti vartotojui matyti visas savo banko sąskaitas vienoje vietoje, taip pat siūlanti papildomas funkcijas ir įrankius, asmeniniams finansams tvarkyti. Pvz. prognozių įrankis, mėnesio eigoje pasinaudodamas turimais duomenimis apie pajamas ir išlaidas pateikia apytikslę viso mėnesio išlaidų prognozę. Pranešimų funkcija siunčia pranešimus apie įplaukas į sąskaitą bei atsiskaitymus banko kortele. Specialaus algoritmo dėka, visi pirkiniai įsigyti atsiskaitant banko kortele automatiškai grupuojami į atskiras kategorijas, todėl vartotojui visai nesunku mėnesio pabaigoje išanalizuoti savo išlaidas. Ši mikroprogramėlė išmaniesiems telefonams taip pat pasižymi gražiu ir patogiu dizainu. Su projektu Numbrs jau bendradarbiauja 3500 bankų. Šio projekto sėkme tiki ir investuotojas Centralway šių metų viduryje jis investavo į šveicarų startuolį Numbrs apie 6 milijonus eurų. Žvilgtelkime anapus vandenyno.Kaip ateityje galėtų atrodyti elektroninė banko sąskaita galime numatyti pažvelgę į amerikiečių projektą Gobank. Patys projekto autoriai jį vadina „The mobile bank account” -mobili banko sąskaita. Šis projektas taip pat atsirado, siekiant padėti vartotojams kuo greičiau ir patogiau atsidaryti banko sąskaitą ir ja naudotis, bei įvairių įrankių ir funkcijų dėka kontroliuoti savo pajamas ir išlaidas.Šis projektas minimaliai sumažina biurokratines kliūtis, tykančias piliečio, norinčio įsigyti banko sąskaitą, atsidaryti banko sąskaitą naudojantis Gobank programėle užtrunka maždaug 4 minutes. Tuo kad vartotojas visiškai kontroliuoja savo sąskaitą ir gali naudodamasis įvairiais įrankiais bei funkcijomis, norėdamas apžvelgti savo pajamas ir išlaidas Gobank primena Numbrs. Tačiau neapsigaukime, Gobank skiriasi nuo Numbrs tuo, kad gali nuskaityti mokėjimo duomenis iš telefonu padarytų barkodų ir 2D kodų nuotraukų. Taip pat vartotojas vietoj banko kodo ir banko sąskaitos pervesdamas pinigus kitam asmeniui gali pasinaudoti jo elektroninio pašto adresu. Dar vienas Gobank skirtumas palyginus su kitomis mikroprogramėlėmis yra mokesčių už Gobank teikiamas paslaugas politika. Klientas gali pasirinkti kiek jis nori mokėti (mažiausia suma 0, o didžiausia 9 eurai per mėnesį). Taigi, vykstantys pokyčiai prekybos ir elektroninės bankininkystės srityse, palengva užleidžia pozicijas elektroninėms parduotuvėms, tačiau paprastos parduotuvės randa kitą verslo nišą, kas šioje konkurencinėje kovoje laimės?