Teiginys: Agile projektų valdymas kelia didelius reikalavimus dalyvaujantiems projekte ir reikalauja vadovybės pasitikėjimo.

Agile projektų valdymas ir juo besiremiantis procesas kaip Scrum dirba su save kontroliuojančiais kolektyvais, nustatytomis rolėmis, kliento integracija ir tiksliais darbo ciklais (time boxes).

Projekto kolektyvas ir vadovybė turi pasikliauti visišku savarankiškumu. Vadovybei tai reiškia: ji turi daugiau galvoti į priekį (pavyzdžiui, kas liečia reikalavimų svarbos nustatymą) ir tinkamu momentu paleisti vadžias iš rankų. Darbuotojams tai reiškia: savarankišką darbą, daugiau atsakomybės, tačiau ir daugiau skaidrumo, kas liečia savo darbo našumą. Kadangi agile valdomame projekte pagal programavimo našumą kiekvieną dieną galima matyti, ką atskiras darbuotojas nuveikė dėl bendros sėkmės. Klasikiniame projekte atskiras darbuotojas gali labiau pasislėpti už kolektyvo rezultatų.

Neužtenka to, kad visa tai dažniausiai yra nauja ir neįprasta. Didžiajai daliai įmonių tai reiškia naują įmonės kultūrą, kuri kelia klausimus:

  • Ar atskiros funkcijos gali būti kompetentingai atliekamos?
  • Ar darbuotojai tam tinkami ir kvalifikuoti?

  • Ar klientų santykiai yra pribrendę šiam procesui, ar abi pusės pasitiki viena kita?

Agile projektų metodų naudojimas turi pasekmes – personalo vystymuisi ir vadovavimo kultūrai. Kadangi iš vienos pusės agile valdomi (daliniai) projektai turi būti vedami patyrusių projektų vadovų (arba taip vadinamų Scrum meistrų), dalyvaujantys asmenys ir suinteresuotos šalys apmokyti ir šalia projekto koučinami. Iš kitos pusės agile požiūris reikalauja savikontrolės ir valdymo. Tai atitinkamai reiškia kontrolės netekimą ir persiorientavimą jėgų santykiuose ir įmonės hierarchijoje. O tuo pagal patirtį yra ne iškart vis dalyvaujantys suinteresuoti.

Šaltinis: http://www.computerwoche.de/a/sieben-thesen-zum-agilen-projekt-management,2537362

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime