Kai kurie iš 30% dalyvavusių rinkėjų, savo balsus atidavė elektroniniu būdu per sekmadieninius Estijos rinkimus, o tai yra 176,328 rinkėjai, kurie naudojo elektroninio balsavimo sistema. Tai parodo, kad nuo 2011 metų iki 2015 metų balsavimas internetu išaugo 25%.

Elektroniniu rinkimų įmonė „Smartmatic“ pripažino, kad Estija turi ilgiausiai veikiančia ir moderniausia elektroninio balsavimo sistema pasaulyje. Kompanijos vadovai sako, kad šis augimas neturėtų nieko stebinti, nes ji yra pritaikyta kiekvienam, ją lengva naudoti ir ji yra pripildyta apsaugos technologijomis.

„Smartmatic“ ir „Cybernetica“, estų IT labaratorijos 2014 metais sukūrė E – balsavimo tobulinimo centrą, kuris dirba kartu su estų valdžia tam , kad pagerintų internetinio balsavimo lygį šalyje ir galėtų pritaikyti savo internetinio balsavimo sistema globaliai.

Estų visuomenė yra labiausiai „susijungusi su pasauliu“ – ji turi internetinę ID kortelę, kurioje asmenybė yra atpažįstama pagal biometrinę informaciją t.y pagal pirštų antspaudus ir su veido atpažinimo technologiją. „Smartmatic“ kompanijos vadovas sako, kad Estija turi geriausia e – valdžios kultūra pasaulyje.