images

Tiems, kurie suinteresuoti išplėsti rinkimų priėjimą leidžiant rinkėjams balsuoti internetu, vienas valdžios specialistų/aktyvistų turi blogų naujienų – saugumo ir privatumo rizika nebus išspręsta artimiausiu metu.

David Jefferson, kompiuterių specialistas, kuris dirba Lawrence Livermore‘o taikomojo mokslinio kompiuterijos centre, studijavo e – balsavimo sistema daugiau nei 15 metų . Jis mano, kad saugumas, privatumas, patikimumas, prieinamumas, autentifikavimo reikalavimai yra labai skirtingi nuo tų , kurie yra e – komercijos srityje.

Ki kurie e – balsavimo šalininkai tiki, kad apsauga, kuri saugo pirkėjus internete nuo hakerių gali taip pat apsaugoti ir informaciją, kuri yra susijusi e – balsavimu, nes ji atitinka reikalavimus. Be to, šalininkai mano, kad internetinis balsavimas sumažins išlaidas, padidins susidomėjimą ir padidins tikslumą.

David Jefferson atmetė šias idėjas , nes nėra jokios stiprios autentifikavimo, patvirtinimo sprendimų pirkėjams internete.

Kitos idėjos buvo sukurti atviro kodo platforma, kuri veiktų internete. Ją būtų galima sukurti naudojant „Trust The Vote Project“ įrankius. Su šiuo įrankiu, rinkėjų gali būti registruojami, rinkimų lapai gali sukurti, o rezultatai lengviau pasidalinti, o be to, auditas gali būti lengviau padaromas.

Kai kurie mano, kad balsavimo sistemas įtraukimas į atviro kodo platformą neleis grupėms patikrinti sistemos integruotumo, bet bet užtikrins atskaitomybę, bei rinkėjų prieinamumą.

Kai kurie pradėjo eksperimentuoti su balsavimu per elektroninį paštą, bet tai irgi yra pavojinga, nes el. pašto antraštės gali būti pamirštos, be to, el. paštas nenaudoja „end – to – end“ šifravimo ir nesuteikia patikimų autentifikavimo metodų, o taip pat el.paštai gali būti manipuliuojami IT specialisto, kuris kontroliuoja tranzito kelią. Kenkėjiškos programos taip pat, gali pakenkti gaunamiems balsų serveriams. Galiausiai, apgavikiški rinkimų lapai yra sunkiai aptinkami.

Taigi geriausias internetinio balsavimo modelis yra vadinamas „end – to – end“ audituojami kriptografiniai protokolai, kurie vis dar yra kūrimo/plėtros stadijoje. Jie veikia pasitelkiant kriptografinius metodus tam ,kad būtų užtikrinta balsų privatumo apsauga ir nuo neatpažintų balsų praradimo, pakeitimo, klaidingų rezultatų ar rinkėjų balsų indentifikavimo.

Šaltinis: http://gcn.com/articles/2015/03/25/internet-voting-insecure.aspx