images

Norvegija baigė e – balsavimo sistemos bandymus, kuri buvo naudojama nacionaliniuose ir lokaliniuose rinkimuose.

Eksperimentas su internetiniu balsavimu buvo vykdyti 2011 ir 2013 metų rinkimuose, bet bandymai baigėsi dėlto, kad rinkėjai baiminosi, kad jų identitetas ir pasirinkimas gali būti paviešinti ir taip pakenkti demokratiniam procesui. Be to, politinės kontraversijos ir faktas, kad bandymai nepadidins rinkėjų susidomėjimo taip pat privedė prie eksperimento užbaigimo.

Pareiškime Norvegijos modernizacijos biuras sako, kad e – balsavimo sistemos bandymai baigėsi dėl buvusios diskusijos dėl bandymo patobulinti rinkimų sistemą. Diskusija vyko nacionaliniame parlamente.

Pareiškime taip pat sakoma, kad buvo didelis politinis noras žmonėms leisti balsuoti internetu, tačiau pastarųjų dviejų eksperimentų rezultatai įtikino valdžią neleisti daugiau pinigų tokiems projektams.

Statistika rodo, kad 2013 metais 70,000 norvegų išbandė e – balsavimo sistemą. Tai reprezentavo 38% visų 250,000 žmonių iš 12 miestų, kurie turėjo teisė balsuoti. Tačiau Norvegų tyrymų išreiškė susirūpinimą faktu, kad e – balsavimas gali būti neskaidrus ir rinkėjams galėjo būti daroma įtaka renkantis kandidatą, o taip pat 0,75% rinkėjų balsavo po du kartus. Jie tai padarė balsuodami internetu, o tada antrąkart balsavo rinkimų apygardoje.