images

St. Gallen kantono taryba 2007-ųjų parlamentinis klausimas

 

Skundų elektroninis įvedimas

 

Šveicarijos vyriausybė pritaria parlamento nario nuomonei, kad elektroninis skundų apdorojimas palengvins policininkams darbą bei supaprastins proceso eigą gyventojams. Pritariant tokiai galimybei Aargau Kantone ir atsižvelgiant į interpeliaciją, tai galiotų tik smulkiems nusikaltimams kaip vagystės iš automobilių, rūbų vagystės, paprasta žala turtui ir t.t. Tiesa ir tokie duomenys turi būti apdoroti policijos pajėgų, iš vienos pusės su tikslu rasti nusikaltėlį, iš kitos dėl teisės į draudimą įsigaliojimo.

 

Didesniems nusikaltimams ir tada, kai esant smulkiems nusikaltimams yra panašių pasikartojimo požymių, yra būtina, kad policijos pajėgos vietoje surinktų pranešimus apie faktus. Pirštų antspaudai, DNA-žymės, pėdsakai, padaryta žala ir t.t. gali būti atpažįstami tik su įgudusia policijos tarnautojo akimi. Būtent įsilaužimo vagysčių ir serijinių nusikaltimų metu yra svarbu, kad policijos pajėgos nusikaltimo vietoje susidarytų išsamų vaizdą apie nusikaltimo eigą, materialinę žalą, nusikaltimo grobį ir t.t. Tai galioja ne paskutinėje vietoje todėl, kad patirtis rodo, jog ir pėdsakai manomų smulkių nusikaltimų metu (pvz. DNA-žymės apiplėšimų metu) gali vesti link sunkių nusikaltimų bei prievartos ir seksualinių nusikaltimų išaiškinimo.

 

Kantono policija patikrins elektroninio skundų įvedimo galimybę jų informatikos strategijos atžvilgiu ir nutars dėl techninio realizavimo bei nusikaltimų kategorijų nustatymo. Šiuo metu pirmauja kiti skubūs ir darbo jėgos reikalaujantys informatikos projektai, galima paminėti greitosios pagalbos iškvietimų sistemos panaikinimą ir bazinės infrastruktūros migraciją, susijusią su „Mobile Computing“ patrulių automobiliuose. Pabaigoje reikia pabrėžti, kad kantono policija vidaus veikloje jau šiandien apdoroja skundus elektroniniu būdu, taip išvengdama daugybės sąsajų duomenų apdorojime.