Elektroninis stebėjimas: Vokietijos vyriausybė nenori teikti informacijos dėl slaptų tarnybų

 

Ar gali Vokietijos slaptos tarnybos iššifruoti PGP? Tai siūlo vyriausybės atsakymą į vieną nedidelį Kairiųjų partijos klausimą. Tačiau į daug klausimų apie „Strateginę ryšių žvalgybą“ nenorima viešai atsakyti.

 

Vokietijos slaptos tarnybos 2010 metais stebėjo virš 37 milijonų emailų. Tai iškėlė daugiau klausimų nei atsakymų, kuriuos Kairiųjų frakcija Bundestage uždavė Vokietijos vyriausybei. Dabar atsakymas jau turimas ir stebina pirmiausia sekančiu pareiškimu:

 

Klausimas: Ar naudojama technika sugeba bent dalinai iššifruoti arba įvertinti užšifruotą komunikaciją (pvz. per SSH arba PGP)

 

Atsakymas: Taip, naudojama technika tam tinkama, priklausomai nuo užšifravimo rūšies ir kokybės.

 

Mes geriau tuo nespekuliuosime, tai galima padaryti komentaruose.

 

Įdomiau yra tai, ko vyriausybė nenori pasakyti:

 

• Su kokiomis techninėmis priemonėmis stebima
komunikacija? Paslaptis.
• Iš kokių įmonių perkama stebėjimo technologija? Paslaptis.
• Kiek darbuotojų yra atsakingi už stebėjimą? Paslaptis.
• Kiek kainuoja stebėjimo priemonės? Paslaptis.
• Kiek „Telekomunikacijos sujungimų“ filtruojama, kad iš 37
milijonų emailų gauti 213 nuorodų? Paslaptis.
• Kaip skirstoma emailus tarp vietinių ir užsienio? Paslaptis.
• Kur ir kiek laiko aptikimai yra įrašomi? Paslaptis.
• Kur randasi Federalinės žinių tarnybos stebėjimo hardware?
Paslaptis.
• Ar stebimi interneto mazgai DE-CIX? Paslaptis.
• Ar dirbama kartu su interneto tiekėjais? Paslaptis.

 

Parlamento nariai Jan Korte ir Andrej Hunko savo spaudos konferencijoje susumuoja:

Elektroninio Vokietijos slaptų tarnybų stebėjimo apimtis yra matomai daug didesnė nei iki tol spėliota. Taip pat neaišku, kaip nustatoma, kad slaptos tarnybos apsiriboja „leidžiama“ 20 procentų skaitmeninės komunikacijos stebėjimo kvota: kadangi keturi interneto tiekėjai yra įpareigoti pilnai perduoti savo duomenis Federalinei žinių tarnybai.

 

Manoma, kad elektroninis šnipinėjimas „iš esmės padėjo išaiškinti arba išvengti sunkių nusikaltimų“. Vokietijos vyriausybė nesiruošia pati nušviesti šio didelio mąsto pasikėsinimo į asmens apsisprendimo teisę: esminiai aspektai palikti slaptai bundestago saugomai vietai ir saugomi nuo viešų diskusijų. Parlamento nariai negali slapta laikomos informacijos leisti vertinti interneto tinklo aktyvistams, piliečių teisių gynėjams arba advokatams.

 

Vietoj to kaip autoritarinių režimų naudojami vokiečių įmonių Utimaco, Ipoque arba Trovicor pritaikymai, kad kaip galima giliau įsiskverbti į privačią skaitmeninę komunikaciją. Spėjama, kad užsienio slapta tarnyba špionuoja ir užsienio kompiuterius su Trojos arkliais.