images

Vokietijos vyriausybė planuoja elektroninę pacientų priežiūrą

 

Vokietijos pacientai turės ateityje naudos iš besivystančių komunikacijos technologijų. Pasak „Spiegel“ straipsnio jau greitai turi būti patvirtintas E-Health įstatymas. Federalinis sveikatos ministras Hermannas Griohe (CDU) kartu su dviem ekspertais iš SPD ir Unijos sutarė dėl pirmo projekto. Įstatymo tikslas yra garantuoti paprastesnį pacientų aptarnavimą. Greitas įstatymo patvirtinimas yra Didelės Koalicijos planas, konkretūs terminai skirti tolesniam elektroninės sveikatos kortelės vystymui.

 

E-Health įstatymo turinys pirmam plane yra pagerinta informatyvi priežiūra. Pasak „Spiegel“ gydytojai ir ligoninės ateityje galės lengviau keistis pacientų dokumentais. Tam tikslui planuojama supaprastinti programinės įrangos standartus ir technines sąsajas. Taip pat ateityje pacientams turi būti pateikiami digitaline forma ligoninės atleidimo dokumentai bei gydymo planai.

 

Pasak straipsnio tolesnis E-Health įstatymo turinys yra gydytojų paslaugų apskaita per valstybines kasas. Pavyzdžiui būtų galima įsivaizduoti nuotolinę diagnozę per įvairius komunikacijos kanalus: pacientai, kurie gyvena kaimo regionuose, galėtų be problemų toli esantiems, specializuotiems gydytojams nusiųsti rentgeno nuotraukas.