images

Tęsinys. Pradžia 2015.02.13

 

Įstaigoms ir valdymui E-Government reiškia tokių darbo procesų kaip statybos aikštelių menendžmentas, muitinės formalumų tvarkymas arba visos materialinės ekonomikos tvarkymas taip pat bylų valdymas ir optimizavimas su naujos technologijos ir komunikacijos formų pagalba. E-Government yra šiandiena ir ateitis tuo pačiu metu.

 

E-Government ne tik pagerins paslaugas, sutaupys išlaidas, efektyviau kurs darbo procesus ir įgalins savarankišką darbą, tai reiškia tuo pačiu metu daugiau skaidrumo piliečio/verslininko komunikacijoje su valdymu, tai sudaro naują informacijos prieigą, naują informacijos pasiūlą ir – vieną svarbiausių pažadų – daugiau dalyvavimo galimybių, daugiau integracijos. Kaip nusprendė gyventojų dauguma, mes galėsime ateityje ne tik elektroniniu būdu pareikšti savo nuomonę ir dalyvauti balsavimuose, bet ir šiandienos kalba, mobiliuoju telefonu ir internetu, atiduoti balsą rinkimuose. E-demokratija atsiranda ir per pilietės/piliečio komunikacijos supaprastinimą, įstatymus ir valstybines institucijas. E-Government pirmiausia reiškia: daugiau artumo su piliečiais.

 

Daug naujų šansų

 

E-Government prasidėjo Austrijoje jau anksti, nuo 1998-ų metų buvo tobulinamos biurų ir atsakingų asmenų paslaugos. Komunikacija tarp įstaigų pagerėjo E-Government sprendimų dėka. Naujos paslaugos ir serviso pasiūla buvo ir yra vystomos ir esantys procesai gerinami ir modernizuojami. Jau dabar yra keli įstaigų metodai, kaip pvz. online mokesčių deklaracija, kurie gali būti pilnai atliekami internetu. Austrija yra ne tik pirmaujanti šalis ES, bet ir globalinis pavyzdys, kaip gali arba turi funkcionuoti E-Government.