Vienas geriausių elektroninių valstybės paslaugų portalų yra Austrijoje 1998 m. pradėtas kurti ir sėkmingai tebeplėtojamas projektas Help. (Statistiniai duomenys rodo, kad šiuo metu elektroninėmis paslaugomis Austrijoje naudojasi 65 proc. galinčių jomis naudotis piliečių)
Jis sukurtas gyvenimiškų situacijų (iš viso pateikiama apie 180 situacijų) tokių kaip šeimos sukūrimas, nėštumas, vaiko gimimas, gyvenamosios vietos keitimas ir t. t., kurios dar suskirstytos į kategorijas:
Darbas, statybos, gyvenamoji vieta, neįgalumas, švietimas, asmens ir kiti dokumentai, šeima ir partnerystė, laisvalaikis ir mobilumas, jaunimas, gyvenimas Austrijoje, senjorams, socialinės paslaugos ir nelaimės, mokesčiai ir finansai.
Šiame puslapyje vartotojas ras visą informaciją, kokioje situacijoje į kurias valstybės įstaigas kreiptis ir kokios pagalbos ir paslaugų kiekvienu atveju galima tikėtis, taip pat kokius formalumus reikia atlikti kiekvienu atveju, bei kokius dokumentus, kada ir per kiek laiko ir kam pateikti, taip pat pateikiami reikalingų dokumentų formuliarai.
Kartu siūloma, bent dalį ar kai kuriais atvejais net visus formalumus atlikti internetu, bet kuriuo paros metu.
Portale yra ir puslapis įstatymų pakeitimai, kuriame piliečiai gali rasti informaciją apie planuojamus įstatymų pakeitimus ir visą šį procesą stebėti nuo įstatymo projekto sukūrimo iki įstatymo priėmimo.
Atsakomybės kontrolė
Prieš pateikiant situacijos aprašymą portale, jis yra ne kartą tikrinamas atsakingų institucijų, o skelbiamas kartu su datos ir įstaigos ar institucijos, (pvz. savivaldybės ir skyrių) kurios šį aprašymą kūrė ir tvirtino žymomis.
Taip pat įvairius portalo puslapius ar dokumentus galima įvertinti reitinguojant arba rašant komentarus.
Portale yra ir įvairios patogios paieškos galimybės, taip pat piliečiams, nurodžiusiems savo gyvenamąją vietą automatiškai pateikiami tie dokumentų formuliarai, kurie toje vietoje galioja, taip pat visa informacija apie tame regione teikiamas valstybės elektronines paslaugas.
Jau veikia ir priminimų paslauga, kuri informuoja piliečius apie asmens dokumentų galiojimo pabaigos laiką ir t. t.
Jungdamiesi prie portalo piliečiai gali pasirinkti iš kelių identifikacijos būdų tapatybės kortelė, elektroninis parašas, mobilus parašas.
Nors šiuo projektu daugiausiai naudojasi Austrijos piliečių, tačiau užsieniečiai taip pat nėra pamiršti.
Kadangi atvykus į svetimą šalį daugumai žmonių nelengva susigaudyti kasdieninio gyvenimo situacijose HELP.gv.at dalį informacijos pateikia anglų kalba. Pateikiama ne tik kasdieniškomis temomis kaip gyvenamosios vietos deklaravimas, įsidarbinimo galimybės, automobilio registravimas reikalingi dokumentai, tuokiantis su Austrijos piliečiu ir t. t. tačiau iš karto pateikiami ir įvairių įstaigų adresai, informacija apie jų darbo laiką, reikalingus dokumentus ir pan.