Vokietijos vyriausybė nori apsunkinti priėjimą prie žaidimų automatų. Kovai su lošimo manija pasitelkiama elektroninė „lošimo kortelė“, taip numatyta įstatymo projekte. Lošėjai pirks kortelę kavinėse arba lošimo salėse ir pakraus suma, kurią žada panaudoti.

Bus numatyta maksimali 200-ų eurų suma per dieną ir lošimo vietą. Ekonomikos reikalų ministerija šios sumos nenorėjo nei patvirtinti nei paneigti. Kortelė taip pat reikalaus priverstinės pertraukos po valandos prie automato, kad sustabdytų lošėją. Kitas tikslas yra užkirsti kelią lošimui prie kelių automatų vienu metu.

Pradžioje „lošėjų kortelės“ pagal įstatymo projektą nebus susietos su konkrečiu asmeniu. Tačiau vėliau planuojama korteles suasmeninti, prieš tai suderinus techninius duomenis ir duomenų saugumą.

Lošimo automatų įmonės nenori kortelių suasmeninimo. Lošimo automatų įmonių sąjunga pritarė suasmenintai kortelei kaip jaunimo apsaugai. Tačiau kortelė su asmeniniais žaidėjo duomenimis sukeltų dideles duomenų saugumo problemas.

Žalieji smarkiai kritikavo vyriausybės planus. Lošimo kortelės niekuo nepagelbės „kovoje su manijos prevencija“. Kaip efektyvi priemonė buvo pasiūlyta pašalinti automatus iš kavinių, kadangi tenai lošimais yra viliojami jaunuoliai. Toliau buvo reikalaujama automatus supaprastinti, prailginant lošimo laiką ir sumažinant pinigų sumą.

Pasak psichologo Gerhardo Maierio: „verslas klesti sergančių lošimo manija dėka ir nesileis sugadinti jų verslo pagrindo“. Suasmenintos lošimo kortelės, geriausia su piršto atspaudu, būtų tinkamas variantas manijos prevencijai. Vokietijoje, pasak ekspertų, yra virš 260.000 žmonių priklausomų nuo lošimo.

Šaltinis: http://www.merkur.de/politik/regierung-will-gluecksspiel-begrenzen-2468695.html