Teisingumo ministrė Uta-Marija Kuder (CDU) remia atitinkamą pasiūlymą iš Heseno: „Mes apie tai pasitarsime teisingumo ministrų konferencijoje“.

Elektroninis buvimo vietos stebėjimas pasiteisino visos Vokietijos mastu. Meklenburg-Vorpommern šiuo metu iš devynių teismo nurodytų antkojų yra aktyvūs aštuoni, vienas iš nuteistųjų iš naujo pateko į tardymo kamerą. Tai rodo, kad stebėjimas buvo sėkmingas beveik 90 procentų. Panašiai atrodo statistika visoje Vokietijoje. Iš 73-ų antkojų nešiotojų stebėjimas buvo nutrauktas 17-ai nuteistųjų dėl tardymo kameros ar panašiai“, sako teisingumo ministrė Kuder.

Iki šiol antkojai buvo naudojami tik paleistiems nusikaltėliams, kurie ir toliau yra traktuojami kaip pavojingi ir yra stebimi. Stebėjimas sulaiko juos nuo pakartotinų nusikaltimų. Antkojai naudingi ir tuo atveju, kai nusikaltimo atveju reikia greitai nuspręsti, ar jų nešiotojas nusikaltimo metu yra įtariamasis ar ne. Taip pat atrodo prasminga išplėsti elektroninių antkojų naudojimą buvimo vietos stebėjimui, pavyzdžiui dėl prevencijos priežasčių taip vadinamiems chuliganams. Minėtiems asmenims galėtų pavyzdžiui būti uždrausta jų komandos žaidimo metu būti stadione. Su antkojais galima būtų realizuoti namų areštą. Taip galima būtų kontroliuoti smurtaujančius vedlius. Tai skatintų taikius futbolo žaidimus ir palengvintų darbą policijai“, sako ministrė.

Aš įsivaizduočiau tolesnes naudojimo galimybes, kad išvengti sulaikymo laikotarpių ir išlaidų šaliai. Apie tai aš pasitarsiu su mano kolegomis“, pasakė ministrė Kuder.

Šaltinis: http://www.regierung-mv.de/cms2/Regierungsportal_prod/Regierungsportal/de/jm/?pid=98530