images

Vyriausybė atsisveikina su elektroniniu pajamų įrodymu Elena

Po ilgametės kritikos Vokietija atsisveikina su Elena

Elektroninis pajamų įrodymas bus „kuo greičiau“ sustabdytas, nes duomenų rinkimui reikalinga elektroninio parašo technologija nepaplis artimiausiu laiku, pranešė ekonomikos ir darbo ministerija pirmadienį Berlyne. Atitinkamas įstatymo projektas bus greitai pateiktas.

Buvo suplanuota, kad darbdaviai su sistema kas mėnesį perduos duomenis į centrinę įrašymo vietą. Darbo biržos galėjo iš ten gauti juos pagal užklausą

Piliečiai ir privatumo advokatai nuo Elenos įvedimo 2010-ais metais šturmavo sistemą. Pabaigoje apie 20.000 žmonių parėmė konstitucinį skundą prieš sistemą, nes matė asmens teisių pažeidimą apie juos įrašytuose duomenyse. Darbdavių sąjungų konfederacija dar gegužės mėnesį reikalavo iš vyriausybės paremti Eleną, nes „grįžimas atgal dabartiniu metu nebūtų priimtinas“.

Šalia darbuotojų nenoro Elena kovojo ir su kitomis problemomis. Pagal žiniasklaidos duomenis vėl ir vėl kilo vyriausybės vidaus kovos dėl atsakomybės už sistemą. Komunos ir darbdaviai taip pat baiminosi didesnių išlaidų dėl naujų mėnesinių ataskaitų prievolės. Pirma sistemos fazė buvo 2010-ų metų pradžioje, rudenį galutinis įvedimas buvo nukeltas nuo 2012-ų į 2014-us metus.