images

Ne visos knygos yra vienodos pasakė Europos sąjungą argumentuojant tuo, kad elektroninė knyga yra elektroninė paslauga, todėl ji nusprendė padidinti pridėtinės vertės mokestį tokioms paslaugoms, o tai reiškia, kad pirkti elektronine knyga kainuos brangiau, nei paprasta knygą kai kuriose šalyse. Tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija jokio poveikio nepajaus.

Šios naujos nuostatos poveikis bus jaučiamas Prancūzijoje ir Liuksemburge – šalyse, kurios nusprendė paduoti prašymą į Europos sąjungos teisingumo teismą dėl leidimo pardavinėti elektronines knygas su tokiu pat pridėtinės vertės mokesčiu, kokį turi popierinės knygos. Tai reiškia, kad Prancūzijoje pridėtinės vertės mokestis padidės nuo 5.5% iki 20%, o Liuksemburge nuo 3.5% iki 17%. Šalyse ( pavyzdžiui Didžioji Britanija, Vokietija), kuriose jau yra pardavinėjamos elektroninės knygos su dideliu pridėtinės vertės mokesčiu, jokio didesnio neigiamo poveikio nepajaus.

Nauja nuostata neduos jokio blogo poveikio tokioms JAV kompanijoms kaip „Amazon“, kuri ankščiau pardavinėjo elektroninės knygas per Liuksemburgą tam, kad gautu naudos iš mažesnės pridetinės vertės mokesčio. Šių metų pradžioje įstatymas nustatė, kad skaitmeninių prekių PVM turi būti toks pat kaip ir kiekvienos prekės toje šalyje.

Tiek Prancūzija, tiek Liuksemburgas paskelbė, kad pasitelks visas priemones, kad PVM mokestis būtų toks pat, nepriklausomai kokios formos yra knygą. Pasak duomenų elektroninių knygų pardavimai 2013 metais išaugo 4.5%, o iki 2017 metų yra spėjama, kad pardavimai išaugs dar penktadalių.