Japonų tarnautojas tiria skaitmenines valdymo programas

2009-ųjų rugpjūtį Ryosuke Ando atvyko į Bambergo universitetą kaip laisvas studentas, nors savo tėvynėje Japonijoje jis jau pilnai integravęsis į darbo pasaulį. Tuo metu, kai jis viešojo administravimo katedroje kaip tik neužsiima projektu „evaldžia“, mėgaujasi gyvenimu Bamberge, kuris yra visai kitoks nei Japonija.

Ryosuke Ando, 31 metų, yra japonų vidaus reikalų ir komunikacijos ministerijos tarnautojas. Ten jis pasiūlė savo kandidatūrą po teisės studijų 2002-ais metais „dėl įdomumo“ ir kadangi jis norėjo dirbti „bendrai daugumai“ ir buvo priimtas. Ministerijoje dauguma tarnautojų praeina programą, kuri tarp kitko reikalauja dviejų metų užsienyje. Savo veiklą užsienio šalyje galima laisvai pasirinkti. Ando nusprendė pasirinkti studijas, kad „tirtų savarankiškai“ ir kažką nuveiktų dėl savęs, vietoj to, kad „dirbtų svetimiems žmonėms“.

Derlieno paskaitos ir tyrimo objektai

Vidurinės mokyklos metu jis mokėsi vokiečių kalbos ir todėl nusprendė pasirinkti Vokietiją užsienio programai. Bambergo universiteto pasirinkimą lėmė japonų profesoriaus patarimas bei jau mirusio Bambergo profesoriaus Hanso-Ulricho Derlieno darbas. Buvęs viešojo administravimo katedros vadovas ypač užsiiminėjo geriausių pareigūnų karjerų viešąjame administravime Vokietijoje tyrimu.

Šaltinis: https://www.uni-bamberg.de/kommunikation/news/internationales/artikel/Interview-Ryosuke-Ando/