Piliečiai pritaria sistemai. „Tačiau daktarai susirūpinę diagnozės kokybe, nors ši yra tokia pat tiksli kaip face-to-face diagnozė“. Ando užtikrina sistemos išbandymą visuomenėje. Šis departamentas jau ketvirtas jo septynerių metų karjeroje. Tarnautojai ministerijoje turi kas du metus keisti departamentą. „Taip turi būti išvengta korupcijos“, paaiškina Ando. Galima išreikšti norus keitimui, „tačiau kiekvienoje vietoje reikia siekti gerų rezultatų, nors ir nepatenkama į savo pageidaujamą departamentą“.

Harmonijos mintys tarp kolegų

Ministerijos darbo kasdienybė yra sunki ir su jo studijomis Bamberge visiškai nepalyginama. Japonijoje jis dirba maždaug dvylika valandų per dieną, kartais nuo „pusės dešimtos iki antros arba trečios valandos nakties“. Darbo pabaigą kolegos kartais švenčia kartu su vadovu. „Mes einame vakarieniauti ir išgerti ir žaidžiame karaoke“, pasakoja Ando. Galiausiai jam lieka maždaug trys ar keturios valandos miego. Šis stiprus šeimos jausmas tarp kolegų yra Japonijos ypatybė. Darbas užima svarbesnę vietą nei šeima. Abipusė kontrolė ir komandinė dvasia yra skatinama pastoviu bendravimu.

Mažo miestelio aplinka Bamberge ir geros galimybės tyrimams universitete nepalieka vietos norams ir yra japonui tinkama, profesionali „proga atsipūsti“. Kai jis lanko mokslinio administravimo seminarus pas Heindlą ir Boehme, tada Ryosuke Ando žino: „Dabar aš turiu laiko sau ir galiu įgyvendinti savo interesus“. Jam dar lieka pusė metų tirti „evaldžią“. Tada baigiasi du metai buvimo užsienyje ir jis grįžta su rezultatais ir pagerinimo pasiūlymais japonų „evaldžiai“ į savo tėvynę. Ten jo vėl laukia „varginantis, bet įdomus“ japoniškas darbo gyvenimas.

Šaltinis: https://www.uni-bamberg.de/kommunikation/news/internationales/artikel/Interview-Ryosuke-Ando/