Patinka mums! Socialinio tinklo „Preinamumo kolektyvas“ dirba su programine įranga, kuri sunkiai matantiems žmonėms turės „perskaityti“ nuotraukas.

Facebook preinamumo kolektyvas pirmą kartą pamėgino, šalia tekstų turinio padaryti labiau prieinamas ir pasidalintas nuotraukas neįgaliems žmonėms. Tam su pirmo aklo Facebook inžinieriaus pagalba turi būti sukurta speciali pagalbinė priemonė, kuri automatiškai atpažįsta, kas matyti nuotraukose ir šią informaciją „perskaito“ neįgaliesiems.

Būtų ženkli pažanga“

Kai kalbama apie interneto portalų kaip Facebook vartojimo kokybę, viskas priklauso nuo to, su kokiu prietaisu atidaromas atitinkamas puslapis“, sako Bairam Cigi, aklųjų ir trumparegių sąjungos Vienoje, Žemutinėje Austrijoje ir Burgenlande techninis asistentas. Apples išmaniajame telefone naudojimas pavyzdžiui gerai išspręstas. „Čia aš galiu naudoti integruotą ekrano skaitytuvą, kad man perskaitytų bent jau tekstų turinį, kad aš galėčiau suprasti, apie ką diskutuojama“, paaiškina Cigi.

Su fotomedžiaga yra visai kitaip. „Kol nuotrauka neturi alternatyvaus teksto, man yra neįmanoma sužinoti, kas joje matyti“, aiškina ekspertas, kuris pats yra Facebook narys. „90 – 95 procentai aklųjų, kurie turi Facebook, nori tenykštes galimybes pilnai išnaudoti. Jei naujoji priemonė iš tiesų veikia ir gali suteikti man supratimą, kas matyti nuotraukose, tai būtų ženkli pažanga“, pabrėžia Cigi.

Dar kūrimo fazėje

Vienintelis prieinamumo kolektyvo tikslas yra, žmonėms su negalia padėti, sudaryti galimai be barjerų ir tiesiogiai prieinamą Facebook patirtį. Tik kai tai pavyks, socialinis tinklas galės įvykdyti savo misiją ir sujungti visą pasaulį“, cituoja „TechCrunch“ akląjį Facebook inžinierių Matą Kingą.

Šis prisipažįsta, šiuo metu dar turintis didelių problemų, „pilnai“ mėgautis labai vizualiai pateikta online portalo komunikacija . „Tokiam kaip aš tai gali būti labai nuviliantis momentas. Dažnai aš net nežinau, apie ką kiti kalbasi“, pasakoja Kingas.

Būtent todėl jis ir jo Facebook kolektyvas kuria naują atpažinimo priemonę nuotraukoms, kuri veikia panašiai kaip ekrano skaitytuvas ir neįgaliam asmeniui praktiškai „perskaito“ tai, kas matyti nuotraukoje. Šiuo metu atitinkama technologija dar tik kuriama. „Prototipas dar tikrai neveikia 100 procentų. Palyginus su dabartine situacija gai būti tik geriau“, sako Kingas.

Šaltinis: http://rollingplanet.net/facebook-entwickelt-neues-tool-fuer-blinde-menschen/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime