Apdraustieji nuo metų pradžios turi pateikti sveikatos kortelę apsilankydami pas gydytoją. Tačiau keitimasis duomenimis su kortelės pagalba beveik nerealizuojamas. Iki šiandien ji gali ne ką daugiau nei sena draudimo kortelė. Federalinė vyriausybė nori tai pakeisti ir įgyvendinti mediciniškai prasmingus pritaikymus. Pacientų duomenys ateityje bus komunikuojami per saugų komunikacijos tinklą tarp gydytojų, klinikų ir vaistinių. Federalinis kabinetas išleido atitinkamą įstatymo projektą.

Sprendimas įvesti elektroninę sveikatos kortelę buvo priimtas jau beveik prieš dvylika metų. Tačiau IT projektas buvo stabdomas dėl nesutarimų dėl atsakomybės, infrastruktūros ir duomenų saugumo. Sveikatos ministras Hermanas Grioje pasakė, kad dabar eina kalba apie tai, kad reikia pagaliau susikoncentruoti ties pacientu ir konkrečia elektroninės sveikatos kortelės nauda. Kas blokuos, turės ateityje mokėti. „Yra daug priežasčių, ateityje laikytis terminų, bet nebėra atsikalbinėjimų – nei savivaldai nei industrijai“, pasakė CDU politikas.

Naujas įstatymas numato, kad projekto uždelsimai bus baudžiami finansiškai. Yra suplanuoti specialūs mokėjimai ir sankcijos taip pat laiko nuorodos įmonei Gematika. Ji bus valdoma sveikatos draudimų sąjungos ir ambulatorinės sveikatos federalinės sąjungos.

Kad paskatinti skaitmeninimą sveikatos srityje, numatoma papildyti draudimo kortelę tolesniais pritaikymais. Kai apdraustasis to pageidauja, kortelė nuo 2018-ų metų gali būti naudojama kaip greitosios pagalbos pasas, kuriame bus įrašomi ankstesni susirgimai ir gydymai, vaistai, kraujo grupė arba alergijos. Nuo 2016-ų metų vidurio dviejų metų laikotarpyje turės būti nustatyta, kad pagrindiniai apdraustojo duomenys yra skaitmeniniu būdu suderinti su sveikatos draudimų duomenimis. Medikai ir klinikos, kurie gydytojų ir atleidimo laiškus perduoda kolegoms elektroniniu būdu, gaus pereinamą finansavimą.

Šaltinis: http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/gesundheitskarte-regierung-droht-aerzten-und-kassen-a-1035862.html