IT įmonių grupė IBM trečią kartą pristatė savo „Next Five in Five“ sąrašą – prognozę apie technologijas, kurios per sekančius penkis metus turi pakeisti mūsų gyvenimą.

Įmonė tikisi, kad per sekantį dešimtmetį prasiverš kompiuterių kalbinis valdymas. Atitinkamai pasikeis ir internetas: daug dalykų, kurie šiandien yra tekstų ir nuorodų forma, bus nuskaitomi po kalbinės užklausos. Tokie VoiceSites galės būti naudojami ir telefonu ir neraštingų žmonių.

Tolesnis mobiliųjų prietaisų ir terminalų sistemų vystymas turi pakeisti mūsų pirkimo elgesį. Skaitmeniniai apsipirkimo asistentai pasirūpins tuo, kad parduotuvėse nebereikės daugiau ieškoti produkto arba neužimto pardavėjo. Vietoj to elektroninė sistema pagal norą nuves tiesiai prie ieškomos prekės.

Tolesnė ir tikriausiai svarbiausia nauja technologija, pasak IBM bus individuali informacijos archyvo sistema. Vis daugiau informacijos užplūsta mus kiekvieną dieną ir darosi vis sunkiau prisiminti atskirus dalykus. Nauji pritaikymai įsikiš čia, padėdami mums rūšiuoti informaciją ir padaryti ją prieinama tinkamu laiku. Kartu besimokančios sistemos turės vis geriau suprasti, kaip perimti šią veiklą.

Pažanga žmogaus genomo tyrimuose taip pat turės vis didesnės įtakos mūsų gyvenimui. Už mažiau nei 200 dolerių gydytojai galės sudaryti sveikatos vadovą, kuris bus paremtas individualia genotipų analize. Taip būtų pavyzdžiui galima nustatyti, ar specifinis mitybos pobūdis tam tikram asmeniui kelia ypatingą riziką.

Aprūpinime energija, pasak IBM, bus prasilaužimas saulės energijos vartojime. Jei ligšioliniai saulės elementai buvo per brangūs, kad būtų naudojami masiniu būdu, tai pasikeis su Thin-Film technologijomis. Elektrą gaminančias medžiagas bus galima lanksčiai ir pigiai tvirtinti ant įvairių paviršių, kaip namų sienos, automobiliai, langai, mobilieji telefonai ir nešiojamųjų kompiuterių korpusai.

Šaltinis: http://winfuture.de/news,43856.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime