Uber yra online tarpininkavimo servisas tokio paties pavadinimo amerikiečių įmonės pravažiavimo paslaugoms. Jis tarpininkauja keleiviams ir nuomojamiems automobiliams su vairuotoju (pavadinimu UberX ir UberBlack) taip pat privatiems vairuotojams (UberPop) su nuosavu automobiliu. Toliau tarpininkaujama ir įprastoms taksi (UberTaxi). Tarpininkavimas vyksta per išmaniojo telefono programėlę arba internetinį puslapį. Įmonė ima iki 20 procentų mokesčių nuo pravažiavimo kainos. Uber priklauso prie taksi programėlių.

Uber buvo kadaise 2009-ais metais įkurtas kaip limuzinų servisas Gareto Kampo ir Traviso Kalaniko (šiandien vadovas) San Franciske ir 2013-ais metais turėjo 213 milijonų dolerių apyvartą. Potencialiems investuotojams pritaikyta prezentacija su 2015-ų metų duomenimis prognozuoja šiems metams 11 milijardų dolerių apimties pravažiavimų rezervacijas, pasak žinių tarnybos Reuters, iš jų 20 % atitenka Uber ir tai būtų tikėtinas apyvartos kilimas 2 milijardais dolerių. Už įmonės slypi investuotojai Benchmark Capital, Goldman Sachs ir Google Ventures, First Round Capital, Menlo Ventures ir Lowercase Capital. 2014-ų metų birželio mėnesio pradžioje įmonė gavo 1,2 milijardų dolerių rizikos kapitalo iš investuotojų Google ir Goldman Sachs – įmonės vertė nuo tol yra mažiausiai 17 milijardų dolerių. Ir kiniečių interneto įmonė Baidu nori prisidėti prie Uber investicijų su 600 milijonais dolerių, kai tuo tarpu kiniečių valstybės fondas China Investment Corporation planuoja investuoti į Uber konkurentą Didi Kuaidi.

2014-ų metų rugsėjo viduryje Uber atstovavo grubiai skaičiuojant 200 miestų ir kartais dar daugiau (pvz. daugelį bendruomenių apimančiame Cote d’Azur). Vokiškoje aplinkoje Berlyne, Hamburge, Miunchene, Frankfurte prie Maino, Diuseldorfe, Vienoje ir Ciuriche. Ir Kiolne tuoj turi pasirodyti pasiūla. Daugumoje miestų, jei ne visuose, siūloma ne visa paletė iš UberPop, UberBlack, UberX, UberTaxi, UberSUV ir t.t., pavyzdžiui Vienoje iki 2014-ų metų rugpjūčio buvo tik UberBlack, o daugumoje miestų nėra UberTaxi.

Po 2015-ų metų liepos pabaigoje baigtos finansavimo akcijos Uber pasiekė 50 milijardų dolerių įvertinimą.

Šaltinis: https://de.wikipedia.org/wiki/Uber_(Unternehmen)

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime