„Instacart“ yra greičiausiai augantis internetinis prekių išvežiojimo paslaugas teikiantis startuolis,kuris prekes pristato greičiau nei per vieną valandą. Tris metus gyvuojanti kompanija paskelbė, kad gavo 220 milijonų dolerių investicijų iš rizikos kapitalo įmonės „Kleiner Perkins Caufield & Byers“.

Kiti investuotojai tokie kaip „ Comcast Ventures“, „the Dragoneer Investment Group“, „ Thrive Capital“, „Valiant Capital“ , „Khosla Ventures“ , „Sequoia Capital“ suteikia kompanijai investicijų už  2 milijonus dolerių.

Pirmą kartą bapie „Instacart“ kompanija buvo parašyta 2013 metais, kai ji turėjo tik 10 pilną darbo dieną dirbančių darbuotojų ir paprasta idėja, kad prekės, kurios guli supermarketų lentynose, būtų idėtos į krepšelį ir greitai nuvežtos klientams prie durų. Kaip ir „Uber“ ir „Lyft“ , Instacart startuolis veikia įvairiuose išmaniuosiuose telefonuose. Verta paminėti, kad piremieji kompanijos investuotojai buvo „Sequoia“ įkūrėjas Mike Moritz, kuris ankščiau kūrė panašų startuolį „Webvan“, tačiau buvo nesėkmingas.

Instacart įkūrėjas Apoorva Mehta, kuris taip pat yra „Amazon“ kompanijos inžinierius sako, kad kompanijos „sėkmės priežastis“ buvo programa, kuri sekė inventorių aplink supermarketus ir dėlto klientams buvo suteikta galimybė „eiti pro parduotuvių skyrius“ ir pasirinkti norimas prekes, kurios padėtos skirtingose vietose skirtingu laiku. Pasirinkus prekes, jas lengvai perkelti į aplikaciją, kurios vėliau yra atvežamos klientui.

Dabar šis startuolis veikia 15 miestų, turi daugiau nei 100 darbuotojų ir 4000 klientų ratą. Tačiau kompanija yra kritikuojama dėl jos neaiškios kainų strategijos t.y kartais kainos pakyla, o kartais nusileidžia. Tai sudaro keblumų klientui tuo, kad jis nežino kokį pristatymo mokestį reiks mokėti.

Be to, kompanija planuoja plėstis ne tik į kitus miestus, bet ir į kitas mažmenines prekybos kategorijas. Jų tikslas, kad visi mažmeninės prekybos atstovai pradėtų veikla internetinėje platformoje ir aptarnautų klientus greičiau nei per 1 valandą.