Kuriant interneto puslapį reikėtų pagalvoti, kad yra žmonių, kurie dėl neįgalumo yra apribotų galimybių ir gali prieiti prie informacijos tik, jei ši yra pateikiama adekvačia forma. Daug interneto dizainerių vis labiau naudoja metodus, kurie yra nukreipti į optinį suvokimą. Taip yra diskriminuojami aklieji ir silpnaregiai.

Aklieji dirba prie kompiuterio su specialiomis pagalbos priemonėmis: ekrano skaitytuvu, skaitymo įrenginiu, brailio eilute. Ekrano skaitytuvas yra ekrano skaitymo programa, kuri interpretuoja ekrano turinį ir paruoštą informaciją perduoda skaitymo įrenginiui ir brailio eilutei. Skaitymo įrenginys yra papildoma programa prie ekrano skaitytuvo. Ji gali ekrano skaitytuvo perduotus teksto duomenis atkartoti per garso kortelę su sintetiniu balsu. Brailio eilutė pateikia informaciją pagal prancūzų išradėjo Luiso Brailio vardu pavadintą aklųjų arba taškų šriftą (brailio šriftą). Jis apima 20 iki maksimaliai 80 ženklų ir randasi vienos eilutės forma prieš kompiuterio klaviatūrą. Vartotojas liečia taškus su pirštų galais ir taip skaito tekstą.

Stiprūs silpnaregiai žmonės dirba su padidinimo sistema. Su šia programine įranga rodoma dalis ekrano su pasirenkamu padidinimu kaip galima didesniame monitoriuje. Pasirinkta dalis gali būti pateikta skirtingai (pvz. kaip judantis padidinimo stiklas arba kaip horizontali juosta).

Visos šios pagalbos priemonės turi viena bendra: jos gali tik tada atpažinti informaciją, kai ši pateikta tvarkinga, logiškai suprantama eilės tvarka. Nuotraukos yra didelė problema akliesiems ir silpnaregiams. Net grafinė vartotojo sąsaja kaip Windows gali būti naudojama tik sudėtingų papildomų programų, taip vadinamų jungiamųjų programų, pagalba. Todėl dauguma aklųjų ir silpnaregių dirba su DOS programomis ir tekstų naršyklėmis kaip į eilutes orientuota Lynx. Interneto turinio programuotojai turėtų atsižvelgti į šias ir kitas problemas, su kuriomis susiduria neįgalūs žmonės prie kompiuterio.

Šaltinis: http://www.fb06.uni-mainz.de/cafl/doku/multimedia/webseiten-uebersetzung/4webseiten_fuer_behinderte.htm

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime