Svarbus skaitmeninimo sveikatos priežiūros srityje tikslas yra visapusiškas modernių IT priemonių įdiegimas, kurios pagreitintų procesus gydytojų kabinetuose ir ligoninėse ir skatintų medicininės technikos vystymasi. Šalia to svarbus tikslas yra naujas medicininio aptarnavimo standartas sveikatos informacijos skaitmeninimo dėka.

Elektroninės pacientų bylos, vaizdiniai tyrimo metodai, planšetiniai kompiuteriai, telemedicina ir daug daugiau veda sveikatos sritį į naują skaitmeninį amžių. Vis didesnis skaitmeninių ir mobiliųjų prietaisų visose amžių kategorijose skaičius skatina išmaniąją sveikatos priežiūrą. Procesai be popierių ženkliai mažina išlaidas sveikatos srities organizacijose ir pagerina tikslingą ir greitą aprūpinimą.

Bendri standartai ir optimalus naudojimas

Kad įgyvendinti išmanųjį skirtingų IT sistemų iš vaistinių, gydytojų kabinetų, ligonių kasų ir ligoninių sujungimą, turi būti sujungta informacija iš įvairiausių šaltinių. Ypač tarptautinis bendradarbiavimas ir standartų laikymasis yra svarbi kliūtis, kuri turi būti įveikta.

Planuojant ir realizuojant inovatyvius telemedicininius produktus ir metodus turi būti garantuojamas ir naudojimas arba vartotojui draugiškas priemonių naudojimas. Tai reiškia, kad grafinės vartotojų sąsajos turi būti taip integruotos, kad ir IT pradžiamoksliai galėtų gerai jomis naudotis ir jas suprasti. Didžiausias prioritetas skaitmeninimo procese yra duomenų saugumas ir pacientų teisės.

Pranašumai ranka pasiekiami

Skaitmeninės sveikatos priežiūros šansai ir potencialas yra ranka pasiekiami. Išmaniojo duomenų apdorojimo ir analizės dėka galima su tikslios pacientų informacijos pagalba apie vartojimą ir dozavimą, pavyzdžiui dažnai pasitaikančio vaistų sąveikos atveju, išvengti gydymo klaidų. E. sveikatos vystymasis ir su tuo susiję naujos gydymo sąvokos ir prietaisai pasiteisina plačioje masėje betarpiškai ir laiku.

Jau 57 procentai vokiečių laisvalaikio sportininkų naudoja savo išmanųjį telefoną sporto metu su sporto programėle. Apskaičiuojamas paties judėjimas plinta jau daug metų. Nešiojami ir kiti paties matavimo prietaisai skatina šį vystymasi. Atsidavę savęs sekėjai kasdien matuoja savo kraujo spaudimą, svorį, miego ritmą, cukraus kiekį kraujyje arba širdies ritmą. Programėlės arba online portalo pagalba jie dalinasi duomenimis su kitais savęs sekėjais. Diabetas arba širdies ligos gali būti nustatytos ir pradėtos gydyti anksčiau.

Šaltinis: https://www.twt.de/news/detail/smart-healthcare-neue-technologien-fuer-unsere-gesundheit.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime