images

Animuoti elementai ir iššokantys reklamos langai-Puikus reklamos būdas.

Ar tikrai šis reklamos būdas toks nusotabus?

Taip jis tikrai patraukia interneto svetainės lankytojų dėmesį. Taigi atsiranda šiokia tokia garantija, kad reklamuojamas dalykas bus pastebėtas. Tačiau toks reklamos būdas turi ir nemalonių pusių. Nes įdomiausioje įdomiausioje straipsnio vietoje iššokęs reklaminis langas arba visuose naršyklės lango kampuose mirksintys, blyksintys, judantys, šokinėjantys elementai ne tik blaško dėmesį ir trukdo skaityti dominančią informaciją eiliniams sveikiems piliečiams, bet ir labai apsunkina interneto naršymą neįgaliesiems. Ekrano skaitytuvai negali skaityti animacinių elementų, kurių daugelis yra sukurti naudojant flash technologiją, todėl neregiams tokie puslapiai tampa neprieinami, jeigu informacija nepateikta alternatyviu būdu.

Jie taip pat labai trukdo ir silpnaregiams ne tik vargina akis, bet ir trukdo rasti reikiamą informaciją.

Iš dalies bent jau silpnaregiams problemą išspręsti padeda įvairūs reklamos langų ir animuotų puslapio elementų blokavimui skirti naršyklių įskiepiai.

Jie veikia beveik visose naršyklėse Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari ir kitose. Dažniausiai vadinami Ad block, Pop-up blocker ir pan.

Tačiau įsidiegti siūlomą reklamos langų blokavimo įskiepį nepakanka jį dar reikia sukonfigūruoti, o vėliau pažymėti ir įtraukti į blokuojamų elementų sąrašą naujus elementus.

Dar galima būtų pamėginti naršyklėje išjungti grafinių elementų rodymą ir naršyti tik tekstą. Neregiams šis sprendimas visai tiktų, tačiau silpnaregiams, kurie dar gali įžiūrėti nuotraukas, toks būdas netiktų, kadangi kartu su reklamomis būtų blokuojamos ir tekstinę informaciją papildančios nuotraukos.