images

Balsavimo proceso kompiuterizacija yra susiję su rusų federacijos automatizuota sistema (SAS Elections)., kuri buvo sukurta 1994m. ir buvo naudojama iki 2000m. „SAS Elections“ buvo unikalus pavyzdys plačiai paplitusios hierarchinės, kompiuterizuotos informacinės sistemos. Ji buvo paplitusi visoje šalyje, praėjusi pro visus informacinius procesus ir padėjo sklandžiai vykdyti rinkimus, referendumus.

Rinkimų kampanijos mastas Rusijos federacijoje yra labai platus: ir greitas, bei tikslus balsavimo rezultatų skaičiavimas ir publikavimas, iš ankstinis programų, techninės įrangos kūrimas, kuris atitiktų reikalavimus. Du kartus per metus per įprastus Rusijos Federacijos rinkimus nuo trijų iki aštuonių tūkstančių rinkimų kampanijų yra vykdoma regioniniu, bei savivaldų mastu. Tai toks yra rinkimų mastas Rusijoje, o kalbant apie e – balsavimo sistema, tai ji atsirado 2001m. Balsavimo vietos buvo 5rengtos su skaneriais, kurie tikrindavo rinkimų lapus.

Per paskutinius 10 metų ši technologija įrodė, kad yra paprasta ir patikima skaičiuojant rinkimų rezultatus, tačiau skaneriai neleidžia sumažinti rinkimų kaštus, nes rinkimuose būtina spausdinti rinkimų lapus, kuriame yra visos apsaugos žymės.

Apibendrinant, galima pasakyti, kad skanerių naudojimas pasiekį potencialo viršūnę, kuri išsprendė rinkimų automatizacijos problema

Ši situacija privedė prie testuojamų e – balsavimo prietaisų kūrimo, kurie galėtų tiesiogiai registruoti informaciją nenaudojant rinkimų lapų. Tokie prietaisai buvo naudojami nuo 2004 – 2006m. Kiekviena prietaisas turispausdintuvą, kuris atspausdina lapą, kuri užpildė rinkėjas realiu laiku.

2005 – 2010m. prietaisai buvo testuojami skirtinguose rinkimuose ir balsavimo prietaisai parodė, kad yra efektyvus ir patikimi. Vėliau, 2011m, jie buvo naudojami ne tik Rusijoje, bet ir Vokietijoje, Kazachstane.

Be to, daugiakalbiai elektroniai rinkimų prietaisai yra jau kuriami ir per 2015 – us metus tikimasi, kad 70% rinėjų jau bus susipažinę su naujais elektroniniais balsavimo prietaisais ir tik maža dalis bus jų neišbandę.