Nagi sąžiningai: dauguma iš mūsų yra kažkokiu būdu nuolat tinkle. Jei mes nesėdim prie asmeninio kompiuterio arba neturim nešiojamo kompiuterio ant kelių, tada bent jau visada turime mobilų telefoną su savimi, kurį galima naudoti kaip tarpininką tarp mūsų ir pasaulio. Tai yra pažanga, kurią atnešė laikas. Ar mums tai patinka ar ne, sprendžia kiekvienas atskirai.

Įdomus klausimas už viso to yra tai, kaip mes įtakojami technikos keičiame mūsų elgesį. Vienu atžvilgiu yra prielaida, kad mes vieną technologiją keičiame kita. Pavyzdžiui tai galima pagalvoti apie mobilų telefoną, kuris pakeitė fiksuoto ryšio telefoną. Arba apie planšetę, kuri yra tokia patogi, kad nešiojamas kompiuteris tampa nereikalingas.

Išmanusis telefonas kaip dietų planuotojas

Kitas klausimas: kaip būdas, kuriuo mes naudojame technologijas, keičia mūsų gyvenimą? Šiuo atžvilgiu galime šnekėti apie įtikinamą technologiją. Tai reiškia technologiją, kuri keičia mūsų elgesį, nemanipuliuodama mumis arba neatlikdama to, mums nežinant. Paprastas pavyzdys yra rašybos klaidų taisymas teksto apdorojimo programoje. Jei matome raudonai pabrauktą žodį, pasižiūrim atidžiau ir ieškom klaidos – arba leidžiam programai parodyti teisingą variantą iš karto ir pataisyti automatiškai.

Su naujais įrenginiais auga mūsų potencialas įtikinamai technologijai. Planšetės ir išmanieji telefonai lydi mus beveik visur ir turi paruošę mūsų svarbiausius duomenis. Su galimybe, instaliuoti programėles, galime prietaisus pritaikyti prie mūsų poreikių. Maža programa, kuri mums automatiškai pasako, kada mes turime terminą arba primena apie mūsų dietos planą? Jokių problemų.

Ar technologija greitai įtakos mūsų gyvenimą?

Self-Monitoring, arba savęs stebėjimas, vadinasi tai technine kalba. Šiuo atveju prietaisai veikia kaip maži asistentai, kurie stebi mūsų elgesį ir nukreipia mūsų dėmesį į daiktus arba veiksmus. Jei tai pasitaiko gana dažnai, prietaisai netgi mus įtakoja ir tvariai keičia mūsų elgesį.

Su visais privalumais, kuriuos ši technika gali pasiūlyti, ji gali netgi gąsdinti. Tiesa, mums nereikia bijoti, kad kažkada mašinos spręs apie mūsų gyvenimą, tačiau reiki pagalvoti apie duomenų saugumą. Galų gale mes savo elgesiu atiduodame duomenis į programų rankas – ir tuo pačiu į privačias įmones. Tik tada, kai bus garantuota, kad jie ten yra saugūs, gali būti sekantis didelis įtikinamų technologijų žingsnis.

Šaltinis: https://www.lecturio.de/magazin/persuasive-technology-wie-die-technik-unser-verhalten-verandert/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime