Kad debesų kompiuterija keičia įmonių IT yra pakankamai žinoma. IT šiandien kitaip paruošiamos, valdomos ir vartojamos. Tačiau kaip yra su mūsų privačiu gyvenimu? Išskyrus visur prieinamas socialines medijas ir medijų platformas, ar yra debesų kompiuterijos, kurią mes naudotume privačiai?

Aš ką tik grįžau iš slidinėjimo atostogų ir turėjau gana įdomią patirtį. Iki šiol aš turėjau sportinį laikrodį su aukščio, greičio ir pasiekimų parodymais, tačiau šį kartą aš jį pamiršau. Vietoj to vienas pažįstamas atkreipė mano dėmesį į programėlę, kuri tariamai gali tą patį. Aš instaliavau nemokamą programėlę, užsiregistravau ir prasidėjo. Programėlė GPS sekimo dėka ženkliai tiksliau nurodė atkarpas ir aukščių profilius ir kiekvieną vakarą mes palygindavom įveiktus kilometrus ir didžiausią greitį. Šalia to aš galėjau papildyti važiavimą asmeniniais komentarais ir paskelbti bendruomenei.

Nemokamas sprendimas išmaniajam telefonui, kurį aš šiaip ar taip turėjau su savimi, yra paprasčiau valdomas ir suteikia daugiau džiaugsmo nei brangus specialus prietaisas.

Tokius atitikmenis mes matome ir kitose srityse, pvz. navigacijos programėlės vietoj brangių ir nelanksčių automobilio gamintojo navigacijos sistemų arba internetinis radijas vietoj tiunerio ir mėgėjiška fotografija nelieka nepaliesta. Vos skaitmeniniai fotoaparatai išstūmė analoginius, vadovavimą perima išmanieji telefonai, bent jau rūšiuojant įrašus įprastose foto bendruomenėse pagal aparatus.

Tačiau kas bus toliau? Kad greitai grotuvai su internetinio radijo funkcija bus nešiojami kaip rankinis laikrodis, nėra didelė pranašystė. Ir apie tai, kad namų ūkio prietaisai kaip kavos automatai savo receptų nustatymus kraus iš debesų kompiuterijos, jau testuojama. Tačiau kas bus toliau?

Viena yra aišku: visi šie sprendimai sukuria didelius kiekius duomenų, kurie turi būti saugomi duomenų centre, apdorojami ir analizuojami.

Šaltinis: https://blog.emc2.de/cloud/wie-die-cloud-unser-leben-verandert

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime