Mes naršome google, rašome į facebooką ir žaidžiame tenisą su wii ir išmaniuoju telefonu. Skaitmeninis amžius įsibrovė į mūsų gyvenimą su šviesos greičiu. Be technikos mes nebežinome mūsų geriausių draugų telefono numerių. 1990-ais metai tokia skaitmeninio sprogimo apimtis nebuvo įsivaizduojama. Kodėl pasaulis taip pasikeitė ir kur veda skaitmeninė kelionė? Kokią naudą tai atneša kiekvienam žmogui?

Mes ieškome google telefono numerių, kurių anksčiau ieškodavome adresų knygoje. Vietoj laikraščio, vartome puslapius planšetėje, kavos pertraukėlės metu gerdami kavą mūsų mobiliuosiuose telefonuose gauname ir atsakinėjame į žinutes. Telefonu mes klausiame nebe: „kaip tau sekasi?“, o „kur tu esi?“. Per facebooką ir t.t. mes sužinome, kokį filmą ką tik peržiūrėjo mūsų draugai Australijoje ir kad kaimynas kaip tik sėdi naujame italų restorane už kampo ir per twitterį komentuoja savo blogą maistą. Mūsų pasaulis tampa vis labiau skaitmeninis – visose gyvenimo srityse. Tačiau neperžvelgiamas žiniasklaidos srautas sukelia ir informacinį stresą.

Anekdotas apie Einšteiną: Albertas Einšteinas keliavo su žurnalistu, su tikslu duoti jam interviu. Pabaigoje žurnalistas paprašė jo telefono numerio – tik galimiems klausimams. Einšteinas nuėjo į netoli esančią interneto kavinę, atidarė telefono knygą, surado savo telefono numerį ir davė sutrikusiam žurnalistui. „Argi Jūs nežinote atmintinai?“, nustebo žurnalistas. „Kodėl aš turėčiau apkrauti savo atmintį su savo telefono numeriu“, paprieštaravo Einšteinas, „kai aš jį bet kada galiu rasti internete“.

Mes žmonės vis labiau pasitikime skaitmenine žiniasklaida ir tampame nuo jos priklausomi. Anksčiau turėjome: televizorių, radiją, walkmaną. Šiandien kalbame apie skypą, išmanųjį telefoną, wii, nešiojamą kompiuterį ir planšetę. Šios naujos galimybės pakeičia privačius asmenis ir įmones.

Ar mes to norim ar ne. Prakeiksmas ir palaiminimas yra netoli vienas kito. Reikėtų naudotis savo šansu skaitmeniniame amžiuje, naudotis interneto gyvenimo būdu, vietoj to, kad juo nusivilti. Skaitmeninė žiniasklaida tampa visuomenės širdimi.

Šaltinis: http://www.5-sterne-redner.de/vortraege/wie-google-iphone-und-co-unser-leben-veraendern-werden/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime