Esenas. Išmanusis telefonas ir planšetė, twitteris ir taikomosios programos – nauja technika keičia mūsų kasdienybę ir šeimą. Jaunesnieji nebegali įsivaizduoti gyvenimo be MP3, Skypo, SMS ir el. pašto. Tačiau ar tikrai technikos pažanga yra žingsnis atgal mūsų vaikams. Pasakoja tėvas.

Padėtis paaštrėjo šį vėsų pavasario vakarą sekundžių greičiu ir be perspėjimo. Na taip, mes turėjome vandens. Tekančio iš čiaupo ir dar netgi šilto. Radiatoriai veikė, elektra buvo taip pat. Vis dėlto iš mano sūnaus kambario prasiskverbė trumpas keiksmažodis. „Kas nutiko?“, sušuko mano žmona. „Aš negaliu patekti į internetą“. Sekančią sekundę įpuolė mano dukrą į biurą, kad man praneštų: „Tėti, internetas neveikia“. Tai skambėjo ne kaip faktas, o kaip priekaištas. Tarsi aš būčiau vyresnysis technikas ir Telekomo valdybos pirmininkas viename asmenyje. Ką ir patvirtino sekantis reikalavimas: „Daryk ką nors“.

Vaikai kitaip nežino, jie niekada negyveno pasaulyje be interneto. Pasaulyje, kuriame dar buvo telefonų knygos kiekviename namų ūkyje, kuriame reikėjo ryškinti nuotraukas, o trumpos žinutės buvo siunčiamos telegrama. Muzika buvo plokštelių forma. Technika pakeitė mūsų šeimą. Tačiau ar iš tiesų pažanga yra žingsnis atgal mūsų vaikų vystymesi?

Kai 1996-ais metais gimė mano duktė, aš turėjau beveik vien tik kompaktinius diskus spintoje ir atlikau mano pirmas iškylas duomenų autostrada, kuri tada buvo daugiau lauko keliukas. Jau vien todėl, kad aš važiavau su modemu. Kol vienas puslapis pasikraudavo, galėdavau išsivirti kavos. Po keturių metų į pasaulį atėjo mano sūnus. Tada jau keliavau su DSL. Prie kompiuterio, mūsų biure. Šiaip visas namas buvo dar be interneto.

Nuo to laiko daug kas pasikeitė. Tyliai ir ramiai, tačiau be didelės pertraukos. Jau seniai mes esame lyg ir išmanioji šeima, o mano vaikai skaitmeniniai gyventojai – skaitmeniniai čionykščiai. Nuolat online, su gera prieiga, visada pasiekiami. Nebent tais atvejais, kai aš jiems siunčiu žinutę, kurioje parašyta: „Ateikit anksčiau namo, dar reikia išvesti šunis į lauką“.

Šaltinis: http://www.derwesten.de/panorama/wochenende/wie-die-neue-technik-unsere-familie-veraendert-id7830374.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime