Kodėl turėtumėte eiti pasivaikščioti savo klientų galvose

Kas 60-ų metų viduryje buvo Fairchild, šiandien yra Uber, Google, Facebook, Apple ir Airbnb. Garsūs vardai, kurie vien todėl pateko į viršūnes, kadangi orientuojasi į klientą ir į tai, ko šis nori. Nuo įkūrimo datos šios įmonės praktiškai eina pasivaikščioti savo klientų galvose – ir būtent todėl važiuoja sėkmės trasa.

Jie visi turi bendrą tikslą: jie nori užkariauti visą pasaulį. Šiandien mes nebegalime įsivaizduoti, kaip atrodė mūsų pasaulis prieš išmaniojo telefono išradimą. Savaeigiai automobiliai dar prieš kelis metus buvo ateities vizija, o dronai buvo daugių daugiausia pritaikomi Džeimso Bondo filmuose. Kas aplink mus dedasi, yra neįtikėtina ir daug daugiau nei viena naujų technologijų, kuri tikslingai kišasi į mūsų gyvenimą. Tai yra visiškas visuomenės kitimas. Ir kiekvienas iš mūsų tame dalyvauja. Tai pavyzdžiui galima palyginti su garo mašinos išradimu ir tuo prasidėjusia industrializacija, kuri pakeitė ištisus gamtovaizdžius. Su vieninteliu skirtumu: viskas vyksta daug greičiau. Šis skaitmeninimas visiškai įsimaišė į mūsų gyvenimą. Jis nusprendžia, kaip mes galvojame ir kaip mes gyvename. Valdomas vien tik iš pagrindinės būstinės. Silicio slėnio.

Kas anksčiau buvo Vostryto bankininkai, šiandien yra įmonių įkūrėjai kaip Timas Kukas (Apple), Sergejus Brinas (Google) arba Travisas Kalanikas (Uber), remiami gaujų programuotojų, inžinierių ir kompiuterinių genijų. Pinigai nėra pirminis tikslas. Uber pavyzdžiui nuo įmonės įkūrimo yra ten, kur yra jo ateities klientai – taksi – ir kalbėjo su keleiviais: „Kas Jus trukdo? Kas galėtų būti geriau? Ko Jūs tikitės?“. Ir panaudojo šiuos duomenis pagerinti savo verslo idėjai. Šiuo metu Uber yra tiek išsiplėtęs, kad klientai su mygtuko paspaudimu gauna galimybę važiuoti kartu. Taigi optimaliai techniškai įgyvendinta ir lengvai valdoma prie viso to. Jokio ilgo taksi laukimo, jokių per didelių kainų. O jeigu Kalaniko planas bus įgyvendintas, miestiečiams ateityje išvis nebereikės nuosavo automobilio. Šis nedidelis mąstymo skirtumas daro didelį skirtumą įtakoje klientui.

Su savo naujomis idėjomis šios Silicio slėnio galvos ne vien tik nori nuspręsti, ką mes vartojame, bet daugiau, kaip mes vartojame. Orientacijos į klientus sąvoka tapo visiškai kitokio pobūdžio. Kai Volstryte valdo pinigai, čia pirmauja tikėjimas pozicija. Tikėjimas geresne ateitimi technologijos pagalba. Įsitikinimas, kad tai, ką jie daro, padės visiems žmonėms pasiekti geresnio gyvenimo. Jie nori kurti pasaulį pagal savo idėjas.

Ir sumaišo tuo pačiu – visai kaip jų pirmtakiai – vertybių sistemą. Visvien ar pavienis žmogus nori eiti kartu ar ne… mes negalėsime sustabdyti šio skaitmeninio vystymosi taip pat, kaip ilgai grojančios plokštelės atsiradimo. O kas nori šį vystymąsi kurti kartu ir prisidėti prie jo, turėtų suprasti Silicio slėnio galvas ir jų įgaliotus atstovus. Tas turėtų žinoti, ką jie galvoja ir ko jie siekia. Tas turėtų pažinti šiandienos orientacijos į klientą aspektą – ir turi būti pasiruošęs, pasinerti į kliento pasaulį.

Ten atstovaujama inovacijos jėga Vokietijoje dalyvauja tik mažu mąsteliu, nes mūsų ekonomikoje skaitmeninė inovacijos jėga dar tik pradinėje veiklos stadijoje. Tyrimams ir vystymui investuojama nepakankamai pinigų. Šalia to supratimas ir pasirengimas rizikuoti pas mus buvo dar ne visai įsisąvintas.

Šaltinis: http://geffroy.com/blog/wie-das-silicon-valley-unser-leben-veraendert-kundenorientierung-heute/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime