Robotikos amžius prasidėjo. Neilgai truks, tada mašinos vystysis pačios savaime toliau. Pagal žinomo inžinieriaus Rėjaus Kurcvailio prognozes, 2045-ais metais dirbtinis intelektas pasivys žmogų.

Kas nutiks tada?

Mokslininkai nurodo skirtingus scenarijus, kaip mes galime įsivaizduoti ateitį.

Aš norėčiau Jums trumpai pristatyti galimiausias teorijas.

Pasitraukimas

Taigi, tai buvo trumpa išvyka į ateitį.

Pavojus, kurį kelia dirbtinis intelektas žmogui, laiku numatomas.

Žmonija išjungia elektrą ir atjungia visus kompiuterius. Internetas daugiau neegzistuoja.

Mes vėl randamės niūriuose viduramžiuose… bet bent jau esame saugūs nuo velniškų mašinų.

Linksmas bendravimas

Žmonės ir robotai gyvena harmoniškoje sąsajoje. Robotuose suprogramuojami saugumo mechanizmai, taip kad jie niekada negali pakenkti žmogui. Privalomas etikos programinis kodas sako: žmogus yra tavo geriausias draugas ir tu privalai jam paklusti.

Karas

Visiškas chaosas. Mašinos išvystė oportunistinę sąmonę ir supranta žmogų kaip nereikalingą būtybę. To pasekoje jie paskelbia žmonijai karą. Pabaiga žinoma iš filmų Matriksa ir Terminatorius ir gali būti perimta 1:1.

Tiktai be Švarcnegerio, nes šis tada bus tikrai per senas.

2 sluoksnių visuomenė

Technologija giliai suskaldė mūsų visuomenę. Daugiau nei 90 procentų pasaulio žmonijos dėl robotų tapo bedarbiais. Mažuma inžinierių ir verslininkų priešingai naudojasi technologija ir prabangiai gyvena saugiuose miestuose. Didžioji „nereikalingos“ žmonijos dalis pasitraukia į miškus, kad pabėgtų nuo mašinų diktatūros… ir kad išgyventų.

Susiliejimas

Niekada nebus robotų amžiaus… nes mes patys tapsime robotais. Su inteligentiška technika žmogus susilieja ir tampa nauja super būtybe. Kiborgas, dieviška būtybė, su bioniniais organais ir daugybe mechaninių implantų. Be to kiborgo smegenys yra sujungtos su internetu ir tuo pačiu su visais pasaulio žmonėmis.

Šaltinis: http://www.cloudscience.de/2015/02/07/wie-wird-die-technologische-singularit%C3%A4t-unser-leben-ver%C3%A4ndern/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime