Su Windows 10 kalba valdomi asistentai užkariauja ir asmeninį kompiuterį. Tai keičia žmogaus ir mašinos sąveiką radikaliai. Kompiuteriai mokosi, suprasti žmogų.

Praėjo tie laikai, kai žmonės, kurie gestikuliuodami ir kalbėdami stovėjo gatvėje, buvo laikomi – atsargiai formuluojant – neįgaliais. Šiandien mobilus komunikatyvus palydovas supranta: vienišas plepys šalimais yra visiškai sveikas, turi ausyje laisvų rankų įrangos ausinę ir kalba telefonu su tolimais pašnekovais. Arba jis kaip tik kreipiasi į savo mobilųjį telefoną: „Hey Siri“, „Hey Cortana“, „Okay Google“, klasikiniai signaliniai sakiniai, aktyvuojantys kalbos atpažinimą Apple, Microsoft arba Googles Android mobiliuosiuose telefonuose.

Ateityje tokie dialogai tarp žmogaus ir mašinos pasitaikys ne tik gatvėje – bet ir prie rašomojo stalo. Kadangi taip kaip šiandien milijonai išmaniųjų telefonų savininkų naudoja Apples kalba valdomą, skaitmeninį asistentą Siri arba elektroninį sekretorių Google Now, taip mes ateityje diktuosim mūsų rašomojo stalo asmeniniams kompiuteriams įsakymus – o jie mums atsakinės.

Už šios technikos šuolį į klasikinį asmeninio kompiuterio pasaulį yra atsakinga Microsoft nauja Windows 10. Programinės įrangos gigantas nuo liepos pabaigos ne tik pasauliniu mąstu pasiūlys ją daugybei milijonų klientų kaip nemokamą atsisiuntimą. Joje kartu su programėle Cortana slypi pirmas komunikatyvus programinės įrangos asistentas kaip pagrindinė asmeninio kompiuterio operacinės sistemos funkcija: vartotojui nebereikia įvesti nei raidės, kompiuteris klauso jo įsakymų.

Panašios funkcijos Apple vartotojai su savo Mac kompiuteriais laukia iki šiandien. Ir tai, nors kaliforniečiai savo kalbos programinę įrangą Siri pristatė jau 2011-ais metais su išmaniuoju telefonu 4s ir taip praktiškai įvedė natūralią komunikaciją su mašina. Ir Microsoft jau praeitais metais pristatė išankstinę versiją Cortana savo Lumia telefonams, BlackBerry asistentas tuo tarpu taip pat klauso įsakymų, ir Amazon Echo arba netrukus Facebook Moneypenny nenori atsilikti.

Juolab, kad su technikos paplitimu auga pripažinimas: pagal vartotojų ir medijų tyrimą dar prieš du metus vartojo savo mobilaus telefono valdymą kalba tik kas dešimtas vokietis virš 14 metų, 2014-ais metais tai buvo jau kas šeštas. O su technikos šuoliu link asmeninio kompiuterio ši tendencija dar pagreitės.

Plepėti su kompiuteriu, tai daug daugiau nei miela ypatybė. „Jei milijonai vartotojų staiga savo kalba pradės komunikuoti su kompiuteriais, tai pakeis apsiėjimą su technika iš pagrindų“, sako Rainhardas Kargeris, Vokietijos informacijos ir mokslo sąjungos prezidentas. Iki šiol rankinio įvedimo prievolė buvo techninė ir fizinė riba tarp žmogaus ir elektroninių smegenų. „Jei mes ateityje kalbėsim su kompiuteriu kaip su draugu arba pažįstamu, tai apibrėš ir santykius naujai.“

Juolab todėl, kad kai kurios programos vis gerėja, ypač Google Now atsakinėja stebėtinai išsamiai ir tiksliai. Ateityje ir pilkos dėžės ant rašomojo stalo žinos atsakymą apie sekantį mėgstamo klubo žaidimą arba praneš panorėjus, kas vyksta biržoje.

Šaltinis: http://app.wiwo.de/technologie/digitale-welt/cortana-siri-google-now-sprachassistenten-veraendern-unser-leben/12093146.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime