Impact Mapping yra strateginė planavimo technika ir reikalavimų analizė. Ji padeda įmonėms susikoncentruoti ties projekto darbo tikslu ir skatina tikslingą darbą. Sąsajos kaip Lean Startup arba Continuos delivery darosi vis reikšmingesnės, tuo tarpu įprasta, į išbaigtumą ir tikslumą nukreipta sąvoka „reikalavimas“ vis labiau nustumiama į antrą planą. (Palyginti: http://btdays.de/2014se/sessions/continuous-learning-agile-anforderungsanalyse-mitimpact-mapping).

Šiame kontekste Gojko Adzik sukūrė taip vadinamą Impact Mapping, kuris užsiima problema ir atlieka špagatą tarp plano ir eksperimento (Palyginti: http://de.slideshare.net/springify/software-that-matters-agileanforderungsanalyse-mit-impact-mapping). Projektai turi vienas nuo kito nepriklausomą, dinamišką sąsają su žmogumi, kitais projektais bei organizacijomis ir bendruomenėmis aplink juos. Impact Mapping yra kooperatyvus ir kūrybingas metodas, kuris suteikia geresnę apžvalgą apie vykstantį projektą. (Palyginti: http://de.slideshare.net/springify/softwarethat-matters-agile-anforderungsanalyse-mit-impact-mapping).

Taip veikia Impact Mapping

Impact Mapping sujungia skirtingus metodus vienas su kitu ir pateikia projektus vizualiai. Metodas yra skirtas spręsti sudėtingoms problemoms ir tinka pirmiausia nevienalytėms grupėms. Išankstinių žinių beveik nereikia. Pradžia su Impact Mapping yra visada susijusi su verslo tikslu. Taip projekto tikra nauda gali būti labiau pabrėžta. Impact Mapping reiškia „Poveikio kartografavimas“ ir susideda iš žodžių „Paruošimas“ (Preparation) ir „Kartografavimas“ (Mapping). Pirmoje fazėje reikia nustatyti tikslus, rasti tinkamus matavimo metodus ir nustatyti pirmą atkarpą. Antroje fazėje viskas pateikiama panašiame į Mindmap žemėlapyje ir vizualizuojama (Palyginti: http://www.wolter.biz/tag/impact-mapping/).

Šaltinis: https://www.techdivision.com/_Resources/Persistent/a90c984a454ba0b8478694b83f7a8822514b8fc8/Agiles-PM-Whitepaper0502.pdf

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime