Išmanieji namai – mokslinė fantastika ar jau realybė? Naujų ir inovatyvių elektros ir elektronikos pramonės technologijų panaudojimas per paskutinius 150 metų radikaliai pakeitė ir palengvino mūsų kasdienybę.

Naujos technologijos kuria mūsų gyvenimą efektyviau ir saugiau

Mes žymime 2013-us metus. Vidutiniškas austriškas namų ūkis turi pagal FEEI (elektros ir elektronikos pramonės verslo asociacijos) apskaičiavimus iki 100 elektrinių ir elektroninių prietaisų. Virimas, plovimas, šaldymas, šviesa, televizija, darbas, kalbėjimas telefonu arba važiavimas automobiliu – nei viena iš šių kasdienybės veiklų neveiktų be elektronikos.

Inovatyvių technologijų nebegalima išstumti iš mūsų gyvenimo

Tačiau kasdienės elektronikos pritaikymai siekia daug toliau nei privataus galutinio vartotojo pritaikymas. Lėktuvai neskristų be inovatyvių technologijų, viešasis transportas nevažiuotų, įmonės negamintų, paslaugų sektorius būtų daug labiau suvaržytas, ligoninės, prekybos centrai, mokyklos ir daug kitų kasdienio gyvenimo įstaigų negalėtų funkcionuoti.

Elektros ir elektronikos pramonės produktai yra lemiami, kai reikia supaprastinti, padaryti saugesniais, efektyvesniais ir tvariais mūsų kadienybės procesus. Kiekvienais metais tam Austrijoje yra pagaminama virš 12 milijardų eurų vertės elektronikos produktų nuo sudėtinių dalių iki šaldytuvų ir milžiniškų gamyklų turbinų.

Arklys neėda agurkų salotų“

Šiuo sakiniu 1861-ais metais Filipas Raisas, elektrinio kalbos perdavimo pradininkas, išbandė perdavimo kokybę savo sukurtu pirmu telefono aparatu. 1876-ais metais Aleksandras Grahamas pateikė paraišką patentui. Vos 150 metų vėliau 2012-ais metais mes kalbame telefonu ir mobiliuoju telefonu apie 27 milijardus minučių. Tačiau balso telefonija jau seniai tik dalis technologijos. Su 73 milijardų GB duomenų perdavimu mobiliuoju telefonu ši medija jau seniai pasiekė kitą aspektą. O tendencijos rodo toliau šia kryptimi. Mobilusis telefonas yra išmaniosios kasdienybės raktas.

Burtažodis vadinasi išmanieji namai

Prieiga, multimedija, sąveika aprašo namų elektronikos šiandieną pasaulį. Su naujų technologijų sujungimu ir centriniu valdymu vartotojo komfortas yra padidinamas. Tuo pačiu prijungimas prie interneto įgalina prieigą prie inovatyvaus turinio. Kombinacijoje su atitinkamais aukščiausios klasės produktais kaip plokščiaekraniai televizoriai, asmeniniai kompiuteriai, planšetės ir išmanieji telefonai kuriamas visiškai kitoks pramogų pasaulis.

Aplinkosauga su Smart Meter

Kad technologijos pažanga turi privalumų ir aplinkosaugoje, įrodo šiuolaikiškų namų ūkių suvartojimo duomenys. Per paskutinius 20 metų šaldytuvų, skalbimo mašinų ir t.t. elektros ir vandens sunaudojimas sumažėjo perpus. Tai įgalino elektroninių sudėtinių dalių integracija, kurios savo savybių dėka matuoja, valdo ir tvarko ir tuo optimizuoja prietaisų veikimą ir suvartojimą.

Naujos technologijos užvaldo mūsų kasdienybę

Išmanieji namai nesukels revoliucijos. Tačiau automatizavimas ir sujungimas ir toliau nuolat užkariaus mūsų kasdienybę. Pirmiausia pvz. tik energijos taupymui (Smart Metering) arba mūsų gyvenimo miestuose pagerinimui (sujungtos sveikatos ir inteligentiškos susisiekimo technologijos). Demografinis pasikeitimas, nauja energetikos sistema ir toliau besivystantis skaitmeninimas vartotojų elektronikoje toliau skatins technologijos pokyčius šia linkme.

Šaltinis: http://www.elektronikhaushalt.at/smart-home/revolution-im-alltag

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime