images

Stebint gimtosios šalies epaslaugų plėtra ir patogiai jomis besinaudojant kartais darosi įdomu, o kaip yra kitur?

Šį kartą aplankiau Kazachstano Respublikos evaldžios puslapį. Beieškant šio puslapio paaiškėjo, kad galima nuvykti į ekskursijon į Baikonūro kosmodromą, nors ji ir nėra tokia populiari, kaip tikėtasi.

Rezultatas Kazachstano Respublikos evaldžios puslapyje maloniai nustebino. Puslapis atrodo itin civilizuotai ir pakankamai patogiai sukomponuotas aiškiai išdėstytos paslaugų kategorijos skirtingoms gyventojų grupėms, atskiras skirtukas, skirtas verslui. Pagalbos puslapyje pilna dokumentų ir net mokomųjų filmukų. Informacija pateikiama kazachų, rusų ir anglų kalbomis. Yra netgi puslapio versija neįgaliesiems. Ši versija labai paprasta, nuo daugelio lietuviškų puslapių versijų neįgaliesiems skiriasi tuo, kad ji yra nepalvota, joje nėra net užuominų į paveikslėlius ir didelio kontrasto, puslapio viršuje patogiai pateikti kontrasto ir teksto dydžio keitimo mygtukai yra ir mygtukas grįžimui į įprastinę puslapio versiją. Puslapyje pasirinkus kokį nors punktą iš pateiktų sąrašų jis yra išryškinamas, tikrai patogu, nes visada aišku, kur bakstelta pele ar nueita spaudant klaviatūros klavišus.

Geras pagrindinio puslapio įspūdis truko neilgai jau spustelėjus patį pirmą punktą “Šeimai” Atsidaręs puslapis tapo visiškai įprastas iš viso neįgaliesiems skirto komforto liko tik teksto dydžio keitimo mygtukai puslapio viršuje, teko vėl iš naujo pasirinkti versiją neįgaliesiems, kad susigrąžinti patogius buvusius nustatymus. Toliau tyrinėjant Kazachstano Respublikos evaldžios teikiamų paslaugų dalį skirtą šeimai ir lyginant su lietuviškomis epaslaugomis į akis krito vienas skirtumas, tarp Lietuvos ir Kazachstano epaslaugų skirtų šeimai. Lietuvių puslapyje nėra vaiko vietos eilėje į darželį peržiūros, ją galima rasti didesnių miestų savivaldybių puslapiuose, o tose vietovėse, kur laisvų vietų darželiuose yra visus metus, tokia informacija yra neaktuali.

Taigi,iš pažiūros Kazachstano Respublikos teikiamos elektroninės paslaugos niekuo nenusileidžia europietiškoms, lieka neatsakyta tik dalis klausimo, ar jos tikrai veikia taip puikiai, kaip ir atrodo?