images

Profesorius Lai Olurode, „Nepriklausomos rinkimų komisijos“ (INEC) tarptautinis komisaras argumentuotai paaiškino, kad išmanieji kortelių skaitytuvai, kurie buvo pristatyti 2015 metų vyriausybės rinkimuose nėra tas pats kaip e – balsavimo sistema kaip buvo klaidingai manoma ankščiau.

Olurode, INEC tarptautinis komisaras išsakė savo paaiškinimą per susitikimą Ado Ekitije( Pietų Nigerijoje ).Olurode pasakė, kad pagrindinės prietaiso funkcijos yra patikrinti ilgalaikią rinkėjo kortelę ir patvirtinti būsimojo rinkėjo autentiškumą( ar rinkėjas turi teisę balsuoti).

Jis taip pat pasakė, kad šitas prietaisas yra „sinonimas“ e-balsavimo sistemai, kuri buvo pakeista rinkimų aktų nuostatoms ir buvo pakeista 2010 dėl netinkamumo ir netikrumo

Šis prietaisas yra patikimesnis apklausiant respondentus, nes turi dvi funkcijas: pirma jis leidžia nustatyti ar rinkėjo kortelė yra tikra ar netikra ir antra patikrinti ar rinkimų kortelė priklauso atitinkamui asmeniui, nes pasak profesoriaus Qlurode klonavimas yra netoleruotinas veiksmas šiuose 2015 metų rinkimuose.

Išmanusis kortelių skaitytuvas yra jokiais atvejais nėra panašus į e – balsavimo sistema. Turi būti aišku, kad rinkėjo registracija baigsis po to, kai rinkėjo kortelė bus patvirtinta autentiška, kuri priklauso jam. Kai šis procesas baigsis, balsavimas prasidės. Ir dar verta paminėti, kad jokio balsavimo laiko limito nėra. Balsavimas pasibaigs kai paskutinis rinkėjas atiduos savo balsą už atitinkamą kandidatą