1981: IBM PC Modelis 5150

IBM prieš paleidžiant pirmą tikrą „AK“ 1981-ais metais rugpjūtį, buvo apie tuzinas savarankiškų kompiuterinių sistemų, kurios visos buvo viena su kita nesuderinamos. Priežastis: visiškai skirtinga programinė įranga ir periferija. Po 1981-ų metų buvo tik trys konkurentai rinkoje: IBM, jo gausūs trečiojo pasaulio šalių klonai ir keli nervus žudantys Apple tipai.

IBM ženklas padarė iš kompiuterių, kurie anksčiau tiko tik kaip žaislas mėgėjų hobiui ir žaidėjams, tikrą verslo prietaisą. Programinė įranga kaip Lotus 1-2-3 ir Wordstar buvo papildomi pirkimo argumentai verslo vartojimui. Atvira asmeninio kompiuterio architektūra įgalino programinės įrangos gamintojus ir trečiuosius subjektus, standartizuoti mikroschemų komplektą ir operacinę sistemą – tai sutaupė pinigų ir darė asmeninį kompiuterį universaliu prietaisu, kuris pastatė darbo pasaulį ant galvos. Tiesa, Apple su Apple II ir VisiCalc įrodė, kad AK yra daugiau nei vien tik žaislai, tačiau IBM pavertė sistemas į tikrą pramonę.

1983: Motorola DynaTAC 8000X

Daugiau nei 30 centimetrų ilgio, beveik kilogramo svorio ir galima gauti už maždaug 3.000 eurų: tai yra Motorola DynaTAC 8000X, visų šiandienos mobiliųjų telefonų pirmtakas – nors ir dauguma šiandien prietaiso kaip tokio neatpažintų. Vis dėlto batų dėžės formos prietaisas – Michaelio Duglaso filmo „Wall Street“ 1987-ais metais dėka tapęs nemirtingu – yra pirmas komerciškai prieinamas „mobilusis telefonas“, kuris galėjo būti naudojamas nepriklausomai nuo išorinio elektros šaltinio.

Tiktai, kai Motorola 1996-ais metais pristatė StarTAC, mobilieji telefonai, pradėjo įgauti mažesnes formas. Ir tiktai Motorola Razr 2004-ais metais padarė mobiliuosius telefonus tikrai madingus. Tačiau nei vienas šiandienos modelių neegzistuotų be DynaTAC 8000X – šis prietaisas ženkliai pakeitė būdą, kaip ir kur žmonės šiandieną vienas su kitu bendrauja.

Šaltinis: http://www.freenet.de/digitalewelt/12-technologien-die-die-welt-veraendert-haben_2500536_4736010.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime