2003: Slammer kirminas

Nors ir sunku rasti vieną vienintelį atsakingą už kenkėjiškos programinės įrangos atsiradimą, Slammer/Sapphire kirminas yra puikus kaltininkas. 2003-ių metų sausį šis virusas JAV suparalyžiavo viską, nuo tinklo serverių iki bankomatų ir greitosios pagalbos stočių – milijardo JAV dolerių nuostolis per 10 minučių. Tuo pačiu šis įvykis paženklino naujo kompiuterinio saugumo erą. Po Slammer kenkėjiškos programinės įrangos užpuolimai smarkiai išaugo, taip pat pakito jų rafinuotumas.

2005-ais metais vokiška antivirusinės programinės įrangos testinė laboratorija AV-Test pavyzdžiui skaičiavo per dieną 360 kenkėjiškos programinės įrangos atvejų. Iki 2010-ų metų šis skaičius išaugo iki 50.000 per dieną – visas kiekis būtų beveik 20 milijonų naujų virusų, kirminų, Trojos arklių ir kitų kenkėjų per metus.

„Aš galvoju, nuolat augantis kenkėjiškos programinės įrangos skaičius yra vienas nemaloniausių technologijos milžino žingsnių“, pastebėjo AV-Test bendras įkūrėjas Andreas Marksas. „Kenkėjiška programinė įranga kiekvieną sykį optimizuojama, nebūti aptikta antivirusinių programų. O kai parašas vis dėlto yra aptiktas, jau puola nauja kenkėjiška programinė įranga.“

Tolesnis, didelis pasikeitimas nuo Slammer: kenkėjiška programinė įranga yra šiuo metu mėgstamiausia profesionalių kompiuterinių nusikaltėlių priemonė, ne tik įvairių tinklo vandalų.

2003: Apple iTunes

Taip, iPod buvo puikus, mažas prietaisas – taip pat, kaip iPhone ir iPad. Tačiau be muzikos parduotuvės iPod būtų tik dar vienas prietaisas MP3 grojimui, kuriuos patys persirašome iš CD arba – legaliai arba nelegaliai – parsisiunčiame iš tinklo. Be video parduotuvės mes vis dar lauktume, kad Holivudas paleistų iš savo nagų filmus ir filmų turinį. O be programėlių parduotuvės iPhone būtų vien tik mobilusis telefonas, o iPad tikriausiai visai neegzistuotų.

Taigi nenuostabu, kad nuo iTunes parduotuvės 2003-ų metų balandžio mėnesį atidarymo buvo parsisiųsta 10 milijardų dainų, 375 milijonai TV laidų ir 3 milijardai programėlių. iTunes suteikia savo vartotojams paprastą galimybę, pirkti turinius ir pritaikymus – ir žmonės perka. Principas, kuriuo ne be reikalo seka daug pramogų pramonės vadovų: tai paprasčiausiai veiksminga!

Šaltinis: http://www.freenet.de/digitalewelt/12-technologien-die-die-welt-veraendert-haben_2500536_4736010.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime