Globalizacija ir naujos technologijos tvariai keičia mūsų gyvenimą. Tačiau mūsų ekonominės ir socialinės sistemos reaguoja į šiuos pasikeitimus vangiai.

Kai tuo tarpu technologijos, įmonės ir rinkos keičiasi greitu tempu, mes velkamės iš paskos su reikalingomis mūsų ekonomikos ir socialinių sistemų reformomis. Įmonėms ir jų darbuotojams reikalingos pamatinės sąlygos, kurios pagrįstos lankstumu ir atsakomybe vietoj reguliavimo ir globėjiškumo.

Švietimas ir išsilavinimas turi vis didesnę įtaką individo gyvenimo ir darbo šansams ir mūsų šalies konkurencingumui. Kadangi pasaulyje darbo jėgos pasiūla auga, palyginti aukšti atlyginimai Vokietijoje gali išsilaikyti tik tuomet, jei jie bus pagrįsti atitinkamu pranašumu kvalifikacijoje.

Kvalifikacija visą gyvenimą tampa vis svarbesnė, nes informacinės technikos greitos pažangos įtakos dėka darbo specifinės žinios greitai sensta. Esminių kvalifikacijų suteikimas yra prioritetas. Taip žmonės gauna nepakeičiamą pagrindą įgyti naujoms žinioms ir jas adekvačiai pritaikyti.

Tačiau švietimo sektoriuje jau daug metų trūksta dinamikos ir inovacijų. Vokietijai skubiai reikalinga švietimo kampanija, kuri privestų prie daugiau efektyvumo, daugiau greičio ir daugiau konkurencingumo. Kuo greičiau ir lanksčiau turi būti kuriami ir atitinkami mokymo kursai ir profesijos, kad galėtume darbo pasaulio pokyčius ir techninę pažangą paversti naujomis darbo vietomis.

Šaltinis: http://www.me-vermitteln.de/me-arbeitswelt/me-industrie-im-%C3%BCberblick/me-im-wandel

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime